امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17130
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 77
به گزارش فارس به نقل از زد دی نت، با افزایش استفاده از اینترنت اطلاعات متنوعی در مورد اشخاص مختلف از سوی منابع مختلف در فضای مجازی منتشر می‌شود که ...

به گزارش فارس به نقل از زد دی نت، با افزایش استفاده از اینترنت اطلاعات متنوعی در مورد اشخاص مختلف از سوی منابع مختلف در فضای مجازی منتشر می‌شود که این اطلاعات اعتبار حرفه‌ای و حتی زندگی خصوصی افراد را به خطر می اندازد.

یک جستجوی ساده در اینترنت به کاربران مختلف امکان می‌دهد به راحتی به بسیاری از این اطلاعات دسترسی یابند و از آنجا که گوگل از سوی بیش از 60 درصد از کاربران برای گشت و گذار در وب به کار می رود، بسیاری از افراد به شیوه های مختلف تلاش کرده‌اند گوگل را برای حذف لینک به سایت‌های حاوی اطلاعات نامناسب در مورد خود وادار کنند.

اما بر اساس حکم جدید دادگاهی در اروپا گوگل در مورد محتوای سایت‌های دیگر مسئول نیست و نمی‌توان این سایت را به حذف نتایج سایتی از جستجوگر خود یا لینک ندادن به سایت دیگری مجبور کرد.

این حکم پس از آن صادر شده که مردی اسپانیایی که اموالش به علت بدهی‌های فراوان به فروش گذارده شده به علت انتشار این خبر در روزنامه‌ای محلی و امکان جستجوی ساده این خبر از طریق گوگل علیه سایت یاد شده شکایت کرد. وی از گوگل خواست لینک به این خبر را حذف کند و وقتی به نتیجه نرسید به دادگاهی در اسپانیا شکایت کرد و در نهایت حکمی به نفع وی صادر شد.

اما با تقاضای فرجام خواهی گوگل موضوع به دیوان دادگستری اروپا ارجاع داده شد و در این دادگاه حکم نهایی به نفع گوگل صادر شد. زیرا چنین استدلال شد که گوگل منتشر کننده این خبر نبوده و مسئولیتی برای حذف لینک به آن ندارد. 
انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها