امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17149
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 144
سردار جواد عظیمی‌فر در حاشیه برگزاری نخستین یادواره شهدای عملیات پد خندق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج به موضوع انسداد مرزها که بر عهده سپاه ...

سردار جواد عظیمی‌فر در حاشیه برگزاری نخستین یادواره شهدای عملیات پد خندق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج به موضوع انسداد مرزها که بر عهده سپاه پاسداران گذاشته شده اشاره کرد و گفت: از سال 88 شورای امنیت ملی کشور تصمیم گرفت که بحث انسداد مرزها را با اجازه مقام معظم رهبری به سپاه واگذار کند.

مسئول انسداد مرزهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: این حرکت در سه استانی که برخی مشکلات در آن‌جا وجود داشت و اجانب مشکلاتی را ایجاد کرده بودند، انجام شد.

عظیمی‌فر به یکی از این استان‌ها اشاره کرد و گفت: برای نمونه استان سیستان و بلوچستان که یک‌هزار و 300 کیلومتر مرز دارد محل تردد اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر و ترور و آدم‌ربایی و اقدامات وحشیانه گروهک جندالشیطان شده بود.

معاون نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: سپاه مبنای کار را از سال 88 در منطقه جنوب شرق کشور آغاز کرد و مناطق مهمی از جمله ملک‌ سیاه‌کوه، میرجاوه، سیاهان کوه، آسکان و کشتگان و زاموران را که به طور کلی توسط پاکستان ده‌ها سال است که به حال خود رها شده و محلی امن برای اشرار و قاچاقچیان شده بود، پاکسازی کرد.

عظیمی‌فر ادامه داد: چیزی حدود 95 درصد مواد مخدر توسط افغانستان تولید می‌شود و از مرزهای جنوب‌شرقی ما وارد کشور می‌شد و از این‌جا به اروپا می‌رفت.

وی افزود: اثر کاری که سپاه در انسداد مرزهای جنوب‌شرقی کشور دارد اثرگذاری جهانی داشته چراکه بیشترین ترانزیت مواد مخدر به اروپا و آمریکا و سایر کشورهای دنیا از این‌جا بود.

مسئول انسداد مرزهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌ خدمت بزرگ جمهوری اسلامی به دنیا تصریح کرد: بدون این‌که هیچ کشوری به ما کمک کند از سال 88 تعداد پنج گروه مهندسی قدرتمند را به منطقه جنوب شرقی کشور اعزام کردیم و امروز که در خدمت شما هستیم چیزی حدود 70 درصد مرز جنوب‌شرقی کشور انسداد فیزیکی و جاده‌کشی شده است.

وی بستن کامل مرزهای جنوب‌شرقی کشور را از خواسته‌های مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: به هر حال دولتمردان هم وظیفه دارند که همزمان با این اقدام موضوع اشتغال و سرمایه‌گذاری در استان سیستان و بلوچستان را در اولویت کاری خود قرار دهند.

عظیمی‌فر مهم‌ترین دستاورد این کار را جلوگیری از خروج ده‌ها میلیون لیتر سوخت از کشور، خنثی‌سازی مقادیر قابل توجهی مواد مخدر و به هلاکت رساندن تعداد کثیری از اشرار در جنوب شرق و جلوگیری از حمل 90 درصدی قاچاق سوخت از مرزهای شمال‌غربی کشور دانست که با همکاری ناجا محقق شده است.
انتهای پیام/2571/م30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها