امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17152
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع زائران و نمازگزاران مسجد مقدس جمکران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع زائران و نمازگزاران مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: خداوند متعال نعمت‌های بیشماری را به بندگانش اعطا کرده که اگر بخواهیم همه آن‌ها را شمارش کنیم قادر به آن نخواهیم بود.

وی افزود: در میان تمام نعمت‌هایی که خداوند متعال به ما اعطا کرده، نعمت‌هایی را در قرآن کریم همراه با منت بیان می‌دارد البته در هیچ کجا خداوند برای اعطای نعمت بر بشر منت نگذاشته ولی آنجا که صحبت از رسالت است مخصوصاً رسالت خاتم، این نعمت را همراه با منت بیان می‌کند.

معاون اول قوه قضائیه امامت را دومین نعمتی دانست که خدا به خاطر آن بر بشر منت نهاده و ابراز داشت: جامع بین امامت و رسالت ولایت است، اگر همه نعمت‌هایی را که خداوند متعال به ما عنایت کرده، وجود داشت ولی نعمت امامت و ولایت نبود زندگی انسان با دیگر موجودات عالم تفاوتی نمی‌داشت.

رئیسی با تاکید بر اینکه انسانیت انسان در پرتو ولایت رقم می‌خورد بیان داشت: آنچه می‌تواند انسان را به فلسفه آفرینش نزدیک و نزدیکتر کند ولایت است، خداوند می‌فرماید «من انسان را برای بندگی و عبادت خلق کرده‌ام و پیامبران را نیز برای دعوت مردم به بندگی خدا فرستادم، کتب آسمانی را نیز برای هدایت انسان‌ها نازل کرده‌ام.»

وی افزود: اگر انسان با تربیت انبیای الهی و هدایت قرآن تربیت نشود و به سیره نبوی، علوی و مهدوی نگاه نکند و هدایت نشود به تعبیر مادی گرایان به دور خود می‌چرخد.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: انسان برای اوج گرفتن و کمال یافتن خلق شده، ضیافت‌هایی که خداوند در رجب، شعبان و در ماه مبارک رمضان برای انسان فراهم کرده به دلیل این است که افراد در این سفره‌ای که پهن شده خود را ساخته و در تمام ابعاد وجودی خود خدا را جاری سازند.

رئیسی با اشاره به اینکه جریان امامت برای بشریت مستمر است ادامه داد: مگر ممکن است خداوند بر روی کره زمین خلیقه‌ای داشته باشد ولی خلیفه نداشته باشد، در روایات آمده است که اگر در این عالم دو نفر بیشتر باقی نمانده باشند بدون تردید یکی از آن‌ها ولی خدا است و امروز این واسطه بین خالق و خلق حضرت ولی عصر (عج) هستند.

وی انتظار فرج را بهترین کارها در دوران غیبت برشمرد و گفت: امروز دو مکتب در عالم مستقر است، نخستین مکتب، مکتب انتظار که سرشار از دلدادگی به خدا، اعتقاد به پیامبر و ولی خدا، خودسازی و جامعه سازی، دشمن شناسی و دشمن ستیزی و دفاع از دین و ارزش‌های الهی است، در این مکتب که پرچمدار آن امام راحل بود امید در دل انسان‌ها جاری شد، هیچ انسانی حق ندارد در سلوک الهی و ربانی خودش دچار یاس شود و اعتقاد به مهدویت با امید زندگی کردن است.

معاون قوه قضائیه در ادامه با بیان اینکه مکتب انظلام در مقابل مکتب انتظار است به تشریح این مکتب پرداخت و ابراز داشت: مکتب انظلام می‌خواهد به تمام مردم دنیا القاء یاس کند، این مکتب می‌خواهد ظلم پذیری را در جوامع بشری شیوع دهد.

وی ادامه داد:  4 هزار کانال ماهواره‌ای قابل دریافت در ایران و خاور میانه، امپراتوری رسانه‌ای است که می‌خواهد بذر یاس را در منطقه بپاشد و نظام سلطه را تنها راه برون رفت از مشکلات معرفی کند.

رئیسی با تاکید بر اینکه دشمنان برای اثر گذاری بیشتر مفتیان خودباخته، خود فروخته سلفی وهابی هم دارند که فتواهای خود را از آن‌ها می‌گیرند ادامه داد: چهار نفر شیعه در مصر دور هم جمع شده بودند و می‌خواستند شعار یا مهدی ادرکنی را سر دهند ولی بدن‌های آن‌ها قطعه قطعه می‌شود، نظام استکبار جهانی و نظام سلطه در سوریه، مصر و درجای جای کشورهای اسلامی نمی‌خواهد پیوند بین مردم و امام عصر (عج) برقرار شود.

وی افزود: دلیل این ترس و واهمه از نام حضرت ولی عصر (عج) این است که او خواهد آمد و نظام ظلم و ستم را برخواهد چید و بنابراین تن ابرقدرت‌ها از نام حضرت می‌لرزد.

معاون اول قوه قضائیه با تاکید بر اینکه امروز بیشترین گرایش مذهبی بشر به اسلام است افزود: دشمنان با وجود تمام توطئه‌ها و دشمنی‌هایی که انجام دادند نتوانستند با اسلام مقابله کنند، اراده دشمنان این بود که اسلام نباشد ولی اراده خداوند این است که اسلام فراگیر شود.

وی تصریح کرد: 34 سال است دشمنان مقابل انقلاب اسلامی ایران با انواع فتنه‌ها ستیز می‌کنند اما اراده خداوند این است که این نظام با اقتدار بماند و نظامی جهانی شود.

رئیسی افزود: با وجود امپراتوری بزرگ خبری غرب، قدرت ارتباطات، قدرت نظامی، قدرت سیاسی، قدرت مالی و اقتصادی که نظام سلطه و طرفداران مکتب انظلام دارند باید در این جایگاه مقدس سر به سجده شکر گذاریم که مردمی طرفدار مکتب انتظار داریم و امروز این مکتب با همه محدودیت‌های اقتصادی و سیاسی که دارد توانسته پیامش را به همه مردم عالم برساند و دل مردم دنیا به خاطر پرچمی که امام راحل بلند کرد، مملو از امید به آینده است.
انتهای پیام/78009/و40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها