امروز : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 24
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17154
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قزوین، سید میثم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قزوین، سید میثم حصاری گفت: برای توسعه و رونق در حوزه‌های مختلف هنری باید قابلیت‌های شاخص آن شناسایی و موانع موجود در مسیر انجام فعالیت بررسی شود.

وی عنوان کرد: در این صورت، راهکارهای متناسب با گسترش آن برای اجرا مشخص می‌شود.

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قزوین با اشاره به روند رو به رشد هنرجویان برای آموزش هنرهای سنتی و صنایع‌دستی ادامه داد: با تمهیداتی که در راستای گسترش آموزش در این حوزه صورت گرفته است، قشرهای مختلف جامعه برای یادگیری این هنرها رغبت زیادی نشان می‌دهند.

این مسئول تصریح کرد: به همین دلیل این اداره کل بر آن شد تا با نیازسنجی‌های مختلف، برای رشد و توسعه هنرهای سنتی و صنایع‌دستی اقدام کند.

حصاری یادآور شد: در حال حاضر نیز نیازسنجی کارگاه‌های سفال و سرامیک استان قزوین بر پایه برنامه‌ریزی‌های ستادی و با هدف رفع موانع و مشکلات این کارگاه‌ها انجام شده و امید است این اقدامات در ارتقا و رشد رشته‌های مختلف هنری مؤثر واقع شود.

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قزوین تصریح کرد: در این نیازسنجی مشکلات موجود در روند تولید از قبیل طراحی، پخت بدنه، لعاب و فضای کارگاهی مورد بررسی قرار گرفت و کارشناسان حوزه صنایع‌دستی استان با بازدید از کارگاه‌ها از نزدیک برای رفع این مشکلات اقدام کردند.

گفتنی است، در این برنامه آن دسته از کارگاه‌های فعال سفال و سرامیک مورد بازدید قرار گرفتند که دارای پروانه تولید کارگاهی بودند.

انتهای پیام/2667/م/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار