امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17182
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، احمدرضا رادان صبح امروز در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در مجتمع طلائیه گفت: پنجم تیر سالرزو مبارزه با ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، احمدرضا رادان صبح امروز در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در مجتمع طلائیه گفت: پنجم تیر سالرزو مبارزه با مواد مخدر است که موضوع ملی و منطقه‌ای نبوده و خواست یک کشور نیست. زمانی که این روز جهانی می‌شود پیامهایی در این رابطه بیان می‌شود که دلالت بر جهانی بودن این روز دارد.

وی ادامه داد: اولین انتظاری که در اذهان عمومی ایجاد می‌شود عزم جهانی برای مبارزه با مواد مخدر است اما چرا یک بار نپرسیدیم که این عزم جهانی وجود دارد یا خیر ؟

وی گفت: اگر وجود داشت آیا می‌توانستیم بگوییم که کشورهای همسایه سهم بسزایی در تولید مواد مخدر دارند. اگر این اراده جهانی وجود داشت آیا باز می‌توانستیم بگوییم هزاران جوان دختر و پسر در سراسر کشور طعمه مواد مخدر می‌شوند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور افزود: به نظر می‌رسد این روز جهانی به شعاری بیشتر تبدیل نشده و دولتمردان به جای انجام وظیفه به ارائه پیام بسنده می‌کنند.

وی گفت: عجیب است که امروز اعلام می‌کنیم در راه مبارزه با مواد مخدر 3700 شهید و 12 هزار جانباز داده‌ایم و این با آسیب‌های دیگر مواد مخدر که کشورمان می‌دهد متفاوت است.

رادان با اشاره به اینکه امروز ایران در صف مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته گفت: شهدای کشورمان برای تمام کشورهایی که در حاشیه آسیب مواد مخدر قرار دارند جان داده‌اند، جانبازی که می‌دهیم برای مقابله با تهدیدی است که همه کشورها را متوجه می‌کند.

رادان گفت: اگر ایران اراده مبارزه با مواد مخدر را نداشت امروز حتماً کشورهای اروپایی باید جوانان معتادشان را از خیابان‌ها و کوچه‌های شهرشان جمع می‌کردند.

وی گفت: اگر ایران اراده مبارزه را نداشت امروز کشورهای دیگر به جای صدور بیانیه به دنبال راهی بودند تا کشورشان را از این آسیب حفظ کنند. امروز جوانان ما بر اثر این مبارزه است که در دام اعتیاد افتاده‌اند، وقتی مبارزه همه‌جانبه در کشور وجود دارد قاچاقچیانی که نمی‌توانند به ترانزیت مواد برسند بارشان در کشور نشست می‌کند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: اگر امروز یک مبارزه جهانی که می‌گویند هست، نقش هر کشور در این مبارزه چقدر بوده و چقدر اجرا کرده‌اند؟

رادان افزود: سازمان ملل چرا نقش هر کشور را با شاخص تعیین نمی‌کند تا جواب بگیرد، ما غفلت کرده‌ایم. سهم کشورها مشخص نیست.

رادان گفت: حقیقت تلخ روز جهانی مبارزه با مواد مخدر این است که در مبارزه جهانی سهم کشورها مشخص نیست.

وی گفت: سهم ایران را در خط مقدم مبارزه پذیرفته‌اند اما علاوه بر اینکه حق‌السهم‌ها مشخص نیست برای کمک به ما در ابتدایی‌ترین تجهیزات ما را محکوم به تحریم می‌کنند، شاید نقش برجسته آنان در مبارزه، تحریم است.

رادان گفت: از سگ موادیاب گرفته تا وسایل الکترونیکی، ما را تحریم کرده‌اند البته مردم ما ثابت کرده‌اند که در زمان تحریم، پویاتر و بهتر عمل می‌کنند.

رادان گفت: اگر می‌خواستیم فقط حق‌السهم جهانی را بدهید تا مبارزه کنیم الان یک خاکریز هم نباید می‌داشتیم چه برسد به هزاران شهید.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور با طرح این سؤال که کشورهای دیگر که مبارزه می‌کنند چقدر تلفات داده و هزینه کرده‌اند، گفت: امروز ایران با جان و مال خود مبارزه می‌کند که اگر انجام ندهیم آسیبش به کشورهایی می‌رسد که باید سهم داشته باشند، هزاران دلار که صرف بستن مرزها کرده‌ایم را کسی نمی‌بیند و کشورهای دیگر که سهم کمی هم ندارند ما را تحریم هم می‌کنند.

رادان گفت: این چه روز جهانی است که کشورهای دیگر چشمشان را می‌بندند و فقط شعار می‌دهند، در کشورهای همسایه ما و در پیام بانکی‌مون اعلام شد که افغانستان از بزرگترین کشورهای کشت مواد مخدر است.

وی افزود: کشورهای دیگر نیز که به افغانستان آماده‌اند پیام داده‌اند که با مواد مخدر مقابله می‌کنند اما امروز می‌بینیم که مکانیزه هم شده است، گفتند با طالبان می‌جنگند اما اکنون مذاکره با طالبان را می‌بینیم؛ با این شرایط معنی مبارزه و سیاست را فهمیدیم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: بنابراین جهان باید در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر شرمنده باشد، جهان باید از این حمایتی که از تولید کنندگان مواد می‌کند شرمنده باشد، جهان باید از حضور رزمندگان و مرز‌بانان کشور ما شرمنده باشد.

رادان گفت: موضوع مواد مخدر سومین تهدید جهانی بعد از جمعیت و مسائل زیست‌محیطی است، با این وجود کشور ما در امر مبارزه از گذشته نه تنها بیشتر این مسیر را ادامه داده بلکه پیشتاز هم بوده است به طوری که در سال 91 ، 500 تن مواد مخدر و در 3 ماهه امسال 115 تن مواد مخدر کشف شده است.

به گزارش فارس، همزمان با پنجم تیر و روز جهانی مبارزه با مواد مخدر 100 تن مواد مخدر غیرقابل استحصال با حضور مسئولان لشکری و کشوری امحا شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها