امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17183
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 102
فریبرز آیتی فیروز آبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت آمار غرق‌شدگی در این استان اظهار کرد: گیلان از لحاظ آمار فوت شدگان ...

فریبرز آیتی فیروز آبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت آمار غرق‌شدگی در این استان اظهار کرد: گیلان از لحاظ آمار فوت شدگان بر اثر غرق‌شدگی سومین استان کشور پس از مازندران و خوزستان است.

وی با اشاره به اینکه هر ساله با آغاز فصل تابستان آمار غرق شدگان افزایش می‌یابد، افزود: در سه ماه نخست امسال تعداد 24 نفر در گیلان به دلیل غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک مورد کاهش داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: از مجموع تعداد غرق‌شدگان گیلان، 10 مورد در رودخانه‌ها، یک مورد در کانال، دو مورد در استخر و 11 مورد در دریا بوده که جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه افراد متوفی در خارج از محدوده‌های مشخص شده  مشغول به شنا بودند، تصریح کرد: تمام افراد فوت شده در خارج از محدوده‌های طرح سالم‌سازی شنا کردند که به لحاظ جنسیتی 6 نفر آنها را زنان و 18 نفر نیز مردان تشکیل می‌دادند.

آیتی‌فیروزآبادی از کاهش 25 درصدی گیلان در تصادفات منجر فوت خبر داد و یادآور شد: در سه ماه نخست امسال تعداد 164 مورد تصادف منجر به فوت در استان رخ داد که در مدت مشابه سال گذشته 220 نفر در این مدت بر اثر حوادث رانندگی در جاده‌های استان فوت کردند.

وی گروه‌های سنی افراد فوت شده بر اثر غرق شدن و حوادث جاده‌ای را 21 تا 30 سال عنوان کرد.

مدیرکل پزشکی قانونی گیلان، درباره مسمومیت با قرص برنج در این استان اذعان کرد: گروه سنی افراد فوت شده براثر مسمومیت با قرص برنج 21 تا 30 سال بوده که در سه ماه نخست سال جاری این آمار کاهش چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به رشد چشمگیر قیمت مواد مصرفی در آزمایشگاه‌ها، افزود: در بحث خرید  مواد مصرفی برای آزمایشگاه‌ها با رشد چند برابری قیمت مواجه بوده‌ایم و برخی از اقلام مورد نیاز تا 6 برابر رشد قیمت داشته که در تراز بودجه برای ما مشکلاتی ایجاد کرده است.

آیتی‌فیروزآبادی کمبود سالن‌های تشریح در گیلان را یکی دیگر از مشکلات پزشکی قانونی استان ذکر کرد و متذکر شد: در گیلان تنها یک سالن تشریح وجود دارد در حالی که طبق استاندارد باید در هر شهرستان یک سالن تشریح مجهز وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: 139 نفر پرسنل رسمی، پیمانی و قراردادی در پزشکی قانونی گیلان مشغول فعالیت هستند و با توجه به کمبود پرسنل، هنوز در زمینه جذب افراد پذیرش شده در آزمون دوره‌های گذشته اقدامی صورت نگرفته است.

انتهای پیام/2300/ذ30 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها