امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17187
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 162
پرویز سروری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره اولویت‌های شورای چهارم شهر تهران و حضور طیف‌های مختلف در این شورا اظهار داشت: نگاه کلی که امروز ...

پرویز سروری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره اولویت‌های شورای چهارم شهر تهران و حضور طیف‌های مختلف در این شورا اظهار داشت: نگاه کلی که امروز در شوراها وجود دارد این است که شورا یک محل کاملا فنی، تخصصی و مبتنی بر ارائه خدمت به مردم است و باید از سیاست‌زدگی و سیاسی‌بازی به دور باشد.

وی ادامه داد: نباید اجازه دهیم مناقشات سیاسی وارد مدیریت شهری شود و این مناقشات شهر را درگیر دعواهای سیاسی می‌کند و در نهایت ظرفیت‌هایی برای عمران، ساخت و ارتقاء شهر صورت نمی‌گیرد و این ظرفیت‌ها تبدیل به تخریب می‌شود و در نهایت نارضایتی مردم را در بر دارد.

سروری درباره ورود سلایق مختلف به شورای چهارم شهر تهران اظهار داشت: وجود سلایق مختلف برای کشور نیاز است ولی این نیاز برای شهر نیست بلکه در شهر باید تعامل بین گروه‌های مختلف صورت بگیرد و  ارائه خدمت به مردم را افزایش دهد.

سروری خاطرنشان کرد: با انتخابات شوراها در کشور ما شاهد یک اقبال گسترده در شورای شهرها هستیم به نحوی که 75 درصد از صندلی‌های شورای شهرها متعلق به اصولگرایان است و دلیل این امر نیز ساز و کار تنظیم شده و دلالت بر همراهی، همفکری و تعامل بین اصولگرایان است.

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در شوراهای شهرهای کشور 90 نماینده از ائتلاف آبادگران ایران اسلامی عضو هستند و این نشان می‌دهد هر جا اصولگرایان به طرف وحدت و همفکری و  به یک لیست نهایی برسند مردم به آن‌ها اقبال بیشتری نشان می‌دهند.

سروری افزود: انتخابات گذشته یک درس بزرگی برای اصولگرایان بود که با درس گرفتن از آن می‌توان آینده اصولگرایی را به شکل بهتری بسازیم.

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران گفت: هر کجا که اصولگرایان به وحدت نرسیده باشند و لیست‌های متعددی را معرفی کنند با اقبال مردم مواجه نمی‌شوند.

وی درباره نحوه انتخاب رئیس شورای شهر تهران و شهردار اظهار داشت: گزینه‌های مختلفی از سوی بعضی از اعضای شورای شهر مطرح شده است ولی توصیه بنده به تمام دوستان این است که تا قبل از شروع شورای چهارم وارد مسائل اختلاف‌برانگیز و جناح‌بندی‌های سیاسی نشوند و این موضوع مغایر با هدفی است که ما به خاطر آن وارد شورای شهر شدیم.

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: ما وارد شورای شهر شدیم تا چهار سال برای خدمت و ارتقا شهر تلاش کنیم و طرح چنین مسائلی می‌تواند موجب اختلافات بیشتری شود و این موضوع اساسا مطلوب شهر نیست.

سروری درباره انتخاب شهردار تهران اظهار داشت: برای انتخاب شهردار جدید تهران ملاک ها و معیارهای مدنظر داریم که مبتنی بر شایستگی‌ها و قابلیت‌هاست.

وی ادامه داد: شهرداری برای کلانشهرهای کشور و بخصوص شهر تهران انتخاب می‌کنیم تا سطح خدمات به مردم را افزایش دهد.

سروری درباره اینکه شورای چهارم چه اولویت‌هایی را مدنظر باید داشته باشد گفت: مهمترین موضوعی که با شروع  شورای چهارم انجام می شود تعیین شهردار و رئیس شورای شهر است. شورای شهر وظیفه ریل‌گذاری را بر عهده دارد و شهرداری نیز باید بر این ریل‌گذاری سوار شود تا بتوانیم به اهداف و وظایف خود به درستی عمل کنیم.

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در شورای چهارم شهر تهران و در طیف‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب عناصر توانمندی وجود دارد که نسبت به مشکلات شهر کاملا واقف هستند بنابراین تجمیع ظرفیت‌های هر دو گروه می‌تواند موجب خدمات بهتر شود و افق روشنی را برای شهر تهران نمایان کند.

وی درباره تعامل بیشتر بین دولت و شهرداری اظهار داشت: در سه دوره گذشته شاهد خسارت‌های بزرگی به دلیل نبود تعامل بین دولت و شهرداری به تهران بوده‌ایم بنابراین و با توجه به اینکه دولت اعتدال، تدبیر و امید بر سر کار آمده است فکر می‌کنیم بتوانیم با یک ادبیات و گفتمان مشترک با دولت برسیم.

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: با تعامل با دولت می‌توانیم بار سنگینی را از روی شهر‌ها برداریم و دولت نیز در بستر ملی می‌تواند خدمات خود را ارائه دهد.

سروری خاطرنشان کرد: تعامل با دولت و مجلس می‌تواند از ظرفیت‌های پراکنده‌ای که وجود دارد به صورت مشترک و هم‌افزا استفاده کنیم.

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: امیدوارم که همه اعضای شوراهای شهرهای کشور بتوانند با تعاملات جدی در جهت بهبود زندگی شهروندان اقدام کنند و دوره چهارم شورای شهر متفاوت با دوره‌های گذشته باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها