امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17191
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 202
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ پارسافر، رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان اعلام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ پارسافر، رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان اعلام کرد: پیرو شکایت یکی از موسسات آموزش عالی استان مبنی بر اینکه شخص یا اشخاصی ناشناس با ایجاد وبلاگی اقدام به انتشار مطالب غیر واقعی و نادرستی علیه آن دانشگاه کرده و این کار آنان باعث ایجاد تشویش اذهان عمومی و دانشجویان شده است، لذا با عنایت به اهمیت موضوع مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ پارسافر گفت: در مرحله اول وبلاگ مورد نظر مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات و پیگیری‌های لازم در خصوص شناسایی فردی که اقدام به ایجاد مطالب در وبلاگ می کرد آغاز شد.

وی افزود: کارآگاهان و عوامل فنی این پلیس با اقدامات فنی و رهگیری های تخصصی توانستند ردپایی از متهم ناشناس پرونده به دست آورند و نهایتاً کارشناسان پلیس فتا یکی از متهمان را شناسایی دستگیر کردند؛ طی بازجویی‌های صورت گرفته از متهم اول مشخص شد .وی با همکاری 2 نفر از همکلاسی هایش به این کار اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: با هماهنگی مراجع قضایی 2 دختر دانشجو شناسایی و دستگیر شدند، متهمان در اظهارات خود به بزه مربوطه اعتراف و عنوان کردند با توجه به مشکلاتی که دانشگاه مربوطه دارد و به جهت روشن شدن افکار عمومی اقدام به ایجاد این وبلاگ کردیم .

این متهمان که به خیال خود وبلاگ را طوری طراحی کرده بودند که قابل رهگیری و پیگیری نباشد اصلاً فکر آن را نمی‌کردند که توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شوند.

سرگرد کارآگاه حسینی پور، کارشناس پلیس فتا افزود: نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی یکی از مصادیق جرایم رایانه‌ای است که مجازات حبس و جزای نقدی برای آن در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار