امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - 2018 July 18
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 171951
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ - ساعت ۲۰:۵۱
تعداد بازدید: 396
به گزارش پیروان موعود به نقل از «شيعه نيوز»، در روزهای اخیر سکوت معنادار آنگ سان سوچی رهبر دولت میانمار در برابر قتل عام هزاران تن ...

به گزارش پیروان موعود به نقل از «شيعه نيوز»، در روزهای اخیر سکوت معنادار آنگ سان سوچی رهبر دولت میانمار در برابر قتل عام هزاران تن از مسلمانان روهینگیایی مورد انتقاد بسیاری از شخصیت‌های بین‌المللی قرار گرفته است.

در همین راستا 5 تن از بانوان برنده جایز صلح نوبل طی نامه‌ای انتقاد‌آمیز به سوچی از او درخواست کردند که رویکرد بهتری را در خصوص مسئله مسلمانان میانمار اتخاذ کند.

بخشی از متن این نامه که خطاب به رهبر میانمار نوشته شده بدین شرح است: «چندین هزار نفر از مسلمانان روهینگیایی باید جان خود را از دست دهند، تا صدای شما برای دفاع از آنان بلند شود؟ این سکوت با آن دموکراسی که شما برای کشورتان می‌خواستید و ما نیز از آن حمایت می‌کردیم مغایرت دارد. ما به عنوان خواهران کوچک‌تر شما که همواره برای برقراری صلح تلاش کرده‌اند؛ انتظار داریم که در مقابل این بحران یک رویکرد جدی از خود نشان دهید و حق شهروندی را به طور کامل به مسلمانان روهینگیایی باز گردانید»

یادآور می‌شود، دیروز نیز 30 تن از شخصیت‌های بین‌المللی از جمله ۱۰ برنده جایزه صلح نوبل و دو برنده جایزه نوبل پزشکی در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل از این نهاد خواسته‌اند تا برای پایان دادن به بحران انسانی در میانمار مداخله فوری کند

آخرین اخبار
پربازدید ها