امروز : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 18
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 171989
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 431
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود به نقل از «نیویورک تایمز»، آمریکا برای مقابله با تهدیدات امنیتی در کابل تصمیم گرفته تا ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود به نقل از «نیویورک تایمز»، آمریکا برای مقابله با تهدیدات امنیتی در کابل تصمیم گرفته تا «منطقه سبز» پایتخت افغانستان را گسترش دهد.

منطقه سبز به محدوده امنیتی گفته می‌شود که در مرکز شهر کابل قرار دارد و بیشتر نمایندگی‌های کشورهای غربی و شماری از تاسیسات نظامی می‌شوند.

پس از گسترش این منطقه  ممکن است برای دسترسی به سفارت آمریکا دیگر نیازی به سوار شدن بر بالگردی از پایگاه نظامی در حدود 100 متری این سفارت و خارج از منطقه سبز فعلی نباشد.

گفتنی است که پس از حمله مرگبار در چهارراه زنبق کابل که بخش‌های زیادی از سفارت آلمان در کابل را نابود کرد، آمریکا اعلام کرد که می‌خواهد مرزهای منطقه سبز را دوباره ترسیم کند تا بیشتر سفارتخانه کشورهای غربی، چندین وزارتخانه دولت افغانستان و همچنین مراکز فرماندهی نظامیان آمریکایی و ناتو نیز درون منطقه محافظت شده قرار گیرند.

گفته می‌شود که گسترش این منطقه حدود 6 تا 12 ماه زمان خواهد برد و منطقه محافظت شده فعلی را به دو برابر افزایش خواهد داد.

«نیویورک تایمز» نوشت که گسترش منطقه سبز به معنی تایید این است که محافظت از مناطق مرکزی پایتخت افغانستان نیز در برابر بمب‌گذاری‌های طالبان بسیار دشوار شده است.

همچنین به نظر کارشناسان، این اقدام آمریکا نشان می‌دهد که این کشور حضور بلندمدت در افغانستان خواهد داشت.

«بیل راجیو» سردبیر نشریه «لانگ وار ژورنال» نیز گفته که برنامه آمریکا حضور بلندمدت در افغانستان است.

براساس استراتژی جدید آمریکا در افغانستان خروج نظامیان آمریکایی از این کشور «مبتنی بر شرایط ویژه‌ای است»، با این حال این شرایط روشن نیست و درباره آن توضیحی نیز ارائه نشده است.

«بارنت روبین» کارشناس ارشد مسائل افغانستان که سابقه مشاوره به دولت اوباما را نیز دارد، در این باره می‌گوید: تا زمانی که ترامپ اظهار نکند که این شرایط چیست، یعنی آمریکا در افغانستان حضور خواهد داشت.

وی افزود: دولت ترامپ مجبور نیست در این باره دروغ بگوید، زیرا شرایط در افغانستان هرگز آن قدر خوب نخواهد شد که آمریکا در افغانستان حضور نمی‌یابد.

این در حالی است که به گفته ترامپ، نیروهای آمریکایی تا زمانی که به پیروزی تعریف‌نشده‌ای در افغانستان نرسند در این کشور خواهند ماند؛ با این حال نیز بعید است که پیروزی علیه طالبان بوقوع بپیوندد.

با این حال، موضع رسمی طالبان این است که مذاکرات با آمریکا با خروج نظامیان این کشور امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.

برچسب ها:
آخرین اخبار