امروز : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 18
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 171992
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 437
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، «هربرت ریموند مک‌مستر»، مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، «هربرت ریموند مک‌مستر»، مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس‌نیوز از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) به عنوان «بدترین توافق» یاد کرد و گفت که این توافق باید بسیار قدرتمندتر اجرا شود. 

وی گفت: «ما نمی‌توانیم برای حکومت ایران پوششی جهت دستیابی آنها به توان هسته‌ای فراهم کنیم. بنابراین، کارهای زیادی هستند که بایستی فوراً انجام شوند، از جمله اجرای قدرتمندانه توافق هسته‌ای. در حال حاضر، این توافق به صورت ضعیف اجرا می‌شود. ما می‌دانیم که ایران بخش‌هایی از این توافق را نقض کرده است..»

مشاور امنیت ملی آمریکا در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به برجام را تأیید کرده گفت: «آژانس و ما برخی از موارد نقض ایران را مشخص کرده‌ایم که ایران بعداً آنها را اصلاح کرده است. اما این چه معنایی درباره رفتار ایران دارد؟ اینکه آنها نه تنها به مرزهای توافق نزدیک می‌شوند بلکه گاهی آن مرزها را زیر پا قرار می‌دهند.»

وی اضافه کرد: «لازم است که این توافق قدرتمندتر اجرا شود و ما بایستی نقائص بنیادی در این توافق را شناسایی کنیم. همان‌طور که رئیس‌جمهور گفته، این بدترین توافق است. این توافق تمامی مزایا را پیشاپیش به حکومت ایران داد و آنها الان دارند از همان مزایا برای ایجاد فجایع انسانی در خاورمیانه استفاده می‌کنند.»

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه با تکرار ادعاهای اثبات‌نشده گفت: «بنابراین، ما بایستی طیف گسترده رفتارهای بی‌ثبات‌کننده ایران را شناسایی کنیم و نمی‌توانیم اجازه بدهیم که این توافق، به آن رفتارها دامن بزنند. به عنوان مثال، برنامه موشکی آنها و نحوه‌ای که آنها دارند شبکه خودشان را با توان تخریبی بیشتر و بیشتر تقویت می‌کنند، تمامی همسایگانشان را در معرض خطر قرار می‌دهد.»

انتهای پپام/

برچسب ها:
آخرین اخبار