امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - 2018 July 18
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 171997
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 398
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، "مارتین شولتز"، نامزد صدراعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات و رقیب مرکل در آستانه انتخابات پارلمانی آلمان که ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، "مارتین شولتز"، نامزد صدراعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات و رقیب مرکل در آستانه انتخابات پارلمانی آلمان که در 24 سپتامبر (2 مهرماه) برگزار می‌شود در گفتگو با "دویچه وله" آلمان بار دیگر بی‌پرده به تنش‌های بین آنکارا ــ برلین پرداخته انتقاد شدیدی به "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه وارد کرد.

شولتز ضمن اشاره به "وضعیت بد" حقوق بشر در ترکیه، خطاب به دو مصاحبه‌گر دویچه وله گفت: «اگر شما فردا برای تهیه گزارش به ترکیه بروید، من نمی‌توانم تضمین کنم که دستگیر نشوید». نامزد صدراعظمی از حزب سوسیال دموکرات همچنین تأکید کرد که در حال حاضر گفت‌وگو با اردوغان حاصلی نخواهد داشت.

شولتز بارها خواستار پایان دادن به گفت‌وگوی اتحادیه اروپا با ترکیه برای پیوستن این کشور به این اتحادیه شده است. او همچنین مایل است که توافق اتحادیه اروپا با ترکیه بر سر پناهجویان را لغو کند. شولتز ضمن بیان اینکه نباید به اردوغان باج داد گفت: «به هر حال من حاضر نیستم در برابر اردوغان زانو بزنم».

نامزد انتخاباتی حزب سوسیال دموکرات آلمان در بخش دیگری از گفت‌وگو با دویچه وله درباره کشورهای اروپایی که حاضر نیستند شمار بیشتری از پناهجویان راه‌یافته به اتحادیه اروپا را بپذیرند اظهار نظر کرده گفت، در صورت پیروزی در انتخابات، با این کشورها مذاکره خواهد کرد و اگر گفت‌وگوها نتیجه‌بخش نباشند، تلاش خواهد کرد که سهم این کشورها از بودجه اتحادیه را به میزان آمادگی آنها برای پذیرش پناهجویان وابسته کند.

وی در این باره گفت: «همبستگی یک اصل است که باید هم در تقسیم پناهجویان و هم در تقسیم بودجه در نظر گرفت». رقیب مرکل خواهان تصویب قانونی برای مهاجرت از طرف اتحادیه اروپاست، قانونی که میزان پذیرش مهاجران را هم تنظیم کند. او در عین حال تأکید کرد که این قانون نباید باعث تغییری در حق پناهندگی برای پناهجویان شود.

رهبر حزب سوسیال دموکرات آلمان معتقد است که برای کاهش شمار افرادی که از آفریقا می‌گریزند و به اروپا پناه می‌برند، باید با دولت‌های کشورهای آفریقایی، حتی دولت‌های غیردموکراتیک، همکاری کرد، ولی این همکاری باید تحت کنترل نهادهای بین‌المللی صورت بگیرد.

بر اساس اکثر نظرسنجی‌هایی که تاکنون صورت گرفته مارتین شولتز نسبت به رقیب اصلی‌اش آنگلا مرکل آراء کمتری را کسب خواهد کرد، با وجود این وی قصد دارد به مبارزه برای پیروزی ادامه ‌دهد.

شولتز در این راستا گفت: «آنگلا مرکل آنچه را موجود است اداره می‌کند. شعار او این است؛ "حفظ کشوری که ما در آن خوب و با میل زندگی می‌کنیم."، این درست است، ما در این کشور هم خوب و هم با میل زندگی می‌کنیم، و به همین دلیل باید به ملت گفت جامعه به کدام سو می‌رود».

مارتین شولتز گفت، بسیاری از مردم نسبت به آینده کشورشان مردد هستند. اگر او صدراعظم می‌بود، دو سال پیش و در اوج بحران پناهندگان در یک سخنرانی تلویزیونی به مردم می‌گفت که مشکلات فعلی تنها بخشی از مشکلات کلانی هستند که ملت آلمان در آینده باید برای آن هزینه بپردازد.

وی معتقد است که به‌طور کلی مسئولان سیاسی، نه‌فقط در آلمان بلکه در سطح اروپایی، جرئت این را ندارند که به مردم بگویند در جهانی که به‌سرعت تغییر می‌کند، هیچ چیز آن‌چنان که هست نخواهد ماند.

رهبر حزب سوسیال دموکرات در این راستا به طرفداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و گروه‌های راست افراطی در ایتالیا و فرانسه اشاره کرد و گفت، اینها پیامدهای "خشم" شهروندانی هستند که نمی‌خواهند بپذیرند، «جهان در حال یک دگرگونی بنیادین است».

شولتز در پاسخ به این پرسش دویچه وله که آیا با وجود نظرسنجی‌هایی که شکست او در انتخابات را پیش‌گویی می‌کنند، ناامید نشده است، گفت: «حال من خوب است، من دارای یک تعادل درونی هستم که به من می‌گوید، نظرسنجی تنها نظرسنجی است. روز 24 سپتامبر ملت تصمیم خواهد گرفت و خواهیم دید که چگونه».

انتهای پیام/*

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها