امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - 2018 July 18
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172000
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 358
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از اسپوتنیک، نوری المالکی معاون رئیس جمهور عراق که مخالف استقلال و جدایی کردستان از عراق است، روز ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از اسپوتنیک، نوری المالکی معاون رئیس جمهور عراق که مخالف استقلال و جدایی کردستان از عراق است، روز یکشنبه در بیانیه‌ای هشدار داد: دولت عراق، ایجاد و استقرار یک اسرائیل دیگر را تحمل نخواهد کرد.

نوری مالکی در ماه جولای نیز به اسپوتنیک گفته بود که کردستان قادر به جدایی از عراق نیست چرا که این اقدام مغایر با قانون اساسی است.

وی تصریح کرد: بغداد در برابر ظهور و پیدایش یک اسرائیل دیگر در شمال عراق ساکت نخواهد نشست و در برابر چنین اقدامی تحمل و صبر نخواهد کرد.

مالکی این اظهارات را پس از دیدار با سفیر آمریکا در عراق بیان کرده است. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از تلاش‌های کردستان برای ایجاد یک کشور مستقل حمایت کرده است.

نخست وزیر اسرائیل رویکرد مثبت خود را نسبت به یک کشور کرد در مناطق کردنشین عراق اعلام کرده و کردها را افرادی شجاع و حامی غرب دانسته که با ارزش‌های اسرائیل اشتراک دارند.

نوری مالکی بر این باور است که تلاش‌ها برای برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان مغایر قانون اساسی است و خواستار لغو این همه‌پرسی شده است.

پارلمان عراق به نخست وزیر اجازه داده است تا همه تدابیر لازم را برای حفظ وحدت این کشور در واکنش به همه‌پرسی استقلال کردستان در روز 25 سپتامبر اتخاذ کند.

انتهای پیام/*

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها