امروز : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 18
۱۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172035
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ساعت ۰۹:۵۴
تعداد بازدید: 463
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاخ الیزه روز سه شنبه اعلام کرد حیدر العبادی نخست وزیر عراق روز پنجشنبه در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاخ الیزه روز سه شنبه اعلام کرد حیدر العبادی نخست وزیر عراق روز پنجشنبه در چارچوب سفری رسمی به پاریس سفر می کند تا درباره مبارزه با تروریسم و روابط اقتصادی گفتکو کند. 

عبادی به همراه یک هیئت بلندپایه از وزرا به دیدار امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه می رود. محور اصلی گفتگوها بین این دو مقام، درباره مبارزه با گروه داعش خواهد بود. 

الیزه اعلام کرد: «این دیداری بسیار مهم است زیرا ما در مرحله حساسی از عملیات نظامی قرار داریم. عراق به زودی وارد مرحله بازسازی سیاسی و برقراری ثبات در این کشور می شود. چشم اندازهای مهمی از تحولات در این کشور وجود دارد.»

کاخ الیزه با اعلام سفر حیدر العبادی به پاریس،‌ پیشنهاد ماکرون را برای کمک فرانسه به عراق و جلوگیری از تنش در این کشور بیان و با تأکید بر یکپارچگی عراق به «حقوق کردها» هم اشاره کرد. 

بغداد که هرگونه مداخله خارجی در این پرونده را رد می کند بلافاصله در واکنش اعلام کرد سفر عبادی به فرانسه به هیچ وجه در ارتباط با بحران کردستان نیست و «‌حقوق کردها» با ماکرون مطرح نخواهد شد. 

کاخ الیزه روز پنجشنبه اعلام کرد: «این طبیعی است که به موضوع کردها اشاره کنیم و ما با کمال میل به آنچه مخاطبان عراقیمان خواهند گفت گوش خواهیم داد.»

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار