امروز : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 18
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172050
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ساعت ۰۹:۵۴
تعداد بازدید: 372
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، رفعت باللی ستون نویس روزنامه آیدینلیک ترکیه در یادداشت روز سه شنبه خود از تلاش ترکیه برای برقراری ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، رفعت باللی ستون نویس روزنامه آیدینلیک ترکیه در یادداشت روز سه شنبه خود از تلاش ترکیه برای برقراری ارتباط با سوریه و چهار شرط دمشق برای آغاز روابط خبر داد.

باللی با اشاره به اظهارات چند روز پیش اردوغان در ارزروم که صراحتاً از ارتباط ترکیه با سوریه در کنار ایران و عراق برای بررسی وضعیت منطقه خبر داده بود، آن را نشانه‌ای از آغاز دورانی جدید در سیاست‌های ترکیه در قبال سوریه قلمداد کرد.

وی با بیان اینکه ترکیه تاکنون در قالب‌های مختلف وارد ارتباط با سوریه شده است، از 4 شرط اساسی دمشق برای آنکارا خبر داد که عبارتند از علنی بودن رابطه، رسمی بودن رابطه، ارائه یک نقشه راه معین از سوی ترکیه و حضور کشورهای متفق دمشق (ایران و خصوصاً روسیه) به عنوان ناظر در این روابط.

به گزارش پیروان مــوعــود، با مشخص شدن تثبیت بشار اسد و حکومت سوریه و شکست گروه‌های تروریستی و موفقیت‌های پی در پی ارتش سوریه و متحدان آن، کشورهای مختلف در پی تجدید نظر در سیاست‌های خود نسبت به حکومت سوریه برآمده‌اند که یکی از این کشورها ترکیه است.

در همین راستا از مدت‌ها پیش برخی تماس‌ها با دولت دمشق گرفته شده و رهبران حزب وطن به نمایندگی از آنکارا به دمشق سفر می‌کرد‌ه‌اند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار