امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17207
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه العرب، ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد که کشورش به مخالفان مسلح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه العرب، ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد که کشورش به مخالفان مسلح در سوریه، خودرو ضد گلوله و دیگر سلاح‌های جدیدی را می‌دهد که پیش از این دولت لندن آن‌ها را در اختیار مخالفان نگذاشته بود.

هیگ که در گفت‌و گو با تلویزیون سی‌ان‌ان این اظهارات را بیان می‌کرد، افزود: ما در شرایط فعلی سپرهای ضد گلوله و تجهیزات مخابراتی در اختیار مخالفان قرار می‌دهیم.

وی تصریح کرد که سلاح تنها شکل حمایت نیست که می توان در اختیار مخالفان سوریه قرار داد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که بحث حمایت تسلیحاتی از مخالفان مسلح یکی از چالش‌های اصلی کشورهای محور ضد سوریه است.

برخی کشورها همچون آلمان به شدت با تسلیح شبه نظامیان در سوریه مخالف هستند و در مقابل فرانسه و انگلیس تحت فشار متحدان عربی خود به دنبال تسریع در تسلیح مخالفان هستند.

همچنین وزیر امور خارجه انگلیس در پاسخ به اظهارات اخیر ولید معلم همتای سوری‌اش که از حامیان تروریست‌ها خواسته بود به صفحات جبهه النصره در فیس بوک بروند تا سرهای بریده و جنایات آنها را مشاهده کنند، نیز گفت: اکثر این جنایات توسط خود ارتش سوریه روی می‌دهد.

این فرافکنی هیگ درحالی مطرح می شود که خود گروه‌های شبه نظامی مسئولیت این کارها را قبول دارند و تاکید می‌کنند که این بخشی از وظیفه شرعی آنهاست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها