امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17211
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، نتایج بررسی‌ها و نظرسنجی‌هایی که پروفسور «سامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، نتایج بررسی‌ها و نظرسنجی‌هایی که پروفسور «سامی سموها» استاد دانشگاه «حیفا» انجام داده نشان می‌دهد دو سوم اعراب اسرائیل انتفاضه فلسطینی‌ها را اقدامی صحیح و لازم می‌دانند.

بر اساس این بررسی‌ها فلسطینیان ساکن فلسطین اشغالی در ده سال گذشته نه تنها نسبت به اسرائیلی‌ها دیدی مثبت‌تر پیدا نکرده‌اند، بلکه بسیاری از آن‌ها نگاهی منفی‌تر نسبت به آنان دارند.

این بررسی که به صورت مشترک توسط دانشگاه «حیفا» و موسسه دموکراسی اسرائیل انجام شده، نشان می‌دهد 62درصد اعراب ساکن فلسطین اشغالی معتقدند که نمی‌توان به صهیونیست‌ها اعتماد کرد. همچنین 71درصد آن‌ها می‌گویند رژیم‌صهیونیستی با آن‌ها همچون شهروندان درجه دو برخورد می‌کند.

هرچند که رژیم‌صهیونیستی خود را «تنها دموکراسی واقعی» خاورمیانه می‌داند، اما اعراب و فلسطینی‌های تحت حاکمیت این رژیم به صورت آشکار و بنا بر قوانین مصوب اسرائیل در تبعیض نژادی آشکار به سر می‌برند. محدودیت در استفاده از مزایای اجتماعی و معافیت‌های مالیاتی از جمله مواردی است که اعراب ساکن فلسطین اشغالی با آن روبرو هستند. این گروه از جامعه اسرائیل تاکنون با صهیونیست‌ها ترکیب نشده و سبک زندگی و عقاید آن‌ها بیش از صهیونیست‌ها همچنان به فلسطینیان نزدیکی دارد.

سموها می‌گوید نتایج تحقیقات بیانگر آن است که روابط اعراب و یهودیان در جامعه اسرائیل به خصوص از دوره نخست‌وزیری «اسحاق رابین» به بعد رو به وخامت گذاشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها