امروز : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 22
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172135
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 473
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، فیلیپ گیرالدی افسر سابق اطلاعاتی سیا در گفت‌وگو با اسپوتنیک درباره تصور ترامپ برای کشاندن ایران ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، فیلیپ گیرالدی افسر سابق اطلاعاتی سیا در گفت‌وگو با اسپوتنیک درباره تصور ترامپ برای کشاندن ایران به پای میز مذاکره گفت: ترامپ مشخصا بر این اعتقاد است که اعمال فشار بیشتر بر ایران این کشور را مجبور به امتیازدهی بیشتر در موضوع موشک‌های هسته‌ای و دخالت در امور منطقه خواهد کرد، موضوعاتی که هیچ ارتباطی با تسلیحات هسته‌ای ندارند.

وی در ادامه گفت: رئیس‌جمهوری آمریکا البته در اظهاراتش درباره دولت و مردم ایران اشتباه کرد. او می‌خواهد ایرانی‌ها آنچه را که برایشان منافع حیاتی در حوزه امنیت ملی به شمار می‌رود، رها کنند.

افسر سابق اطلاعاتی سیا افزود: تصور نمی‌کنم که او (ترامپ) به وقوع جنگ اعتقادی داشته باشد، اما او برای تحقق این امر ابزار لازم را در اختیار اسرائیل، عربستان و جنگ‌طلبان کنگره قرار می‌دهد.

وی درباره آینده تحریم‌ها علیه ایران نیز گفت: به نظرم درصورتی که ایران در دو ماه آینده تسلیم نشود، کاخ سفید به شکل پله‌ای فشار بر ایران را از طریق تحریم‌ها و گشت‌زنی‌های خصمانه در تنگه هرمز افزایش خواهد داد.

گیرالدی پیش بینی کرد که هرگونه تصمیم ترامپ مبنی بر تایید حضور نظامی نیروهای آمریکایی در آب‌های ایران مسلما به یک درگیری واقعی منجر خواهد شد که می‌تواند به بحرانی جدی و یک جنگ تمام عیار منتهی شود.

افسر سابق سیا درباره نتیجه درگیری احتمالی میان دو طرف نیز گفت: درباره اتفاقاتی که روز بعد از وقوع درگیری احتمالی رخ خواهد داد، باید بگویم که تصور نمی‌کنم او (ترامپ) درکی از بردن و یا باختن جنگ در عمل داشته باشد. رئیس‌جمهور درک نکرده که ما برای 16 سال درگیر جنگ در افغانستان بودیم، حال اینکه ایران رقیبی به مراتب قدرتمندتر از افغانستان برای شکست است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها