امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۰۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17220
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 96
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان حفاظت از تاسیسات نفتی در لیبی اعلام کرد که مقر این سازمان در طرابلس دیروز از سوی گروهی مسلح که ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان حفاظت از تاسیسات نفتی در لیبی اعلام کرد که مقر این سازمان در طرابلس دیروز از سوی گروهی مسلح که مسئولیت حفاظت از چاه نفتی بزرگی را برعهده دارند، مورد حمله قرار گرفت که به کشته شدن یک تن و زخمی شدن پنج نفر دیگر منجر شد.

این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروهی مسلح از شهر الزنتان در غرب لیبی که از جمله ماموران حفاظت از چاه نفت الشراره هستند به مقر این سازمان در طرابلس حمله کردند.

چاه نفت شراره حدود 350 هزار بشکه نفت در روز تولید می‌کند.

سرهنگ علی الاحرش از سازمان حفاظت از تاسیسات نفتی گفت: همه چیز اکنون تحت کنترل است.

یک منبع از داخل سازمان گفت: بر اساس اخبار دریافتی مهاجمان از اینکه گروهی دیگر مسئولیت نظارت بر عملیات حفاری در چاه شراره را برعهده گرفته‌اند ناراضی هستند.

بر اساس بیانیه سازمان حفاظت از تاسیسات نفتی لیبی پنج تن در این درگیری‌ها از جمله سه رهگذر و دو تن از اعضای سازمان زخمی شدند.

سرهنگ الاحرش به رویترز گفت که یکی از رهگذران در جریان درگیری کشته شد و این درگیری‌ها با رسیدن تجهیزات نیروهای گارد تاسیسات نفتی و بیرون راندن مهاجمان پایان یافت.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار