امروز : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172201
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۶ - ساعت ۱۰:۲۹
تعداد بازدید: 7040
به گزارش«پیروان مــوعــود»، خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود ادعا کرد به یک سند رسمی دست پیدا کرده است که نشان می‌دهد دست کم ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود ادعا کرد به یک سند رسمی دست پیدا کرده است که نشان می‌دهد دست کم 131 شهروند روس در 9 ماه نخست سال جاری در سوریه جان خود را از دست داده اند. بستگان و دوستان جان باخته ها و مقامات محلی می گویند این رقم شامل پیمانکاران نظامی خصوصی نیز می شود.

در این سند که یک گواهی فوت است، دلیل اقامت جان‌باختگان روس در سوریه اعلام نشده است. کنسولگری روسیه در دمشق چهارم اوت 2017 این سند را صادر کرده است. رویترز در مصاحبه با خانواده‌ها و دوستان کشته شده ها به این مسئله پی برده است که برخی از آنها پیمانکاران نظامی خصوصی بوده اند که در هنگام مبارزه در کنار نیروهای «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه کشته شده اند.

وزارت دفاع روسیه و کنسولگری این کشور در دمشق به جزئیات سوالات رویترز در این باره پاسخ ندادند. اما «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین، روز جمعه در بیانیه ای که در اختیار رویترز قرار گرفت اعلام کرد: «ما اطلاعات افرادی را که به سوریه سفر می‌کنند، در اختیار نداریم».

در ادامه این گزارش آمده است رویترز از طریق شخصی که با فرمانده پیمانکاران نظامی خصوصی روسیه در سوریه آشنا است، سوالاتی را برای او فرستاد اما پاسخی دریافت نکرد.

رویترز در ادامه ادعا کرده است: آمار رسمی از کشته شدن 16 نظامی روسی در سوریه در سال جاری خبر می دهد. اگر تعداد واقعی کشته شده‌ها با این رقم تفاوت قابل توجهی داشته باشد سابقه «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، 5 ماه پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور لکه دار خواهد شد.

رویترز ادعا می کند در مصاحبه با دوستان و بستگان جان باختگان تعداد کشته ها را 26 نفر تخمین می‌زند. مقامات روسیه امسال اطلاعاتی درباره شهروندان روس را که ممکن است گرفتار جنگ سوریه شده باشند، منتشر نکرده‌اند.


گواهی فوت پیمانکار نظامی خصوصی روسی به نام «سرگئی پدوبنی» نشان می دهد او  صد و سی و یکمین نفری است که جانش را در استان حمص در 28 سپتامبر از دست داده است.
آخرین اخبار
پربازدید ها