امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17221
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی «بی بی سی»، «سوزان رایس» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که ناکامی این سازمان در اقدام ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی «بی بی سی»، «سوزان رایس» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که ناکامی این سازمان در اقدام برای جلوگیری از درگیری ها در سوریه یک «رسوایی اخلاقی و استراتژیک» محسوب می شود که تاریخ به شدت درباره آن قضاوت خواهد کرد.

این مقام ارشد آمریکایی که در حال کناره گیری از سمت خود است، در آخرین کنفرانس خبری خود اعلام کرد که عجز مهم ترین نهاد سازمان ملل، لکه ننگی برای شورا (ی امنیت) است که رایس برای همیشه افسوس آن را خواهد کرد.‬

رایس بدون توجه به گزارش های مربوط به حمایت های مالی و تسلیحاتی آمریکا از تروریست ها و شورشیان مستقر در سوریه و تلاش غرب برای ناآرام کردن سوریه، مدعی شد: من به خصوص متاسف هستم که شورای امنیت در اقدام قاطعانه ناکام ماند آن هم در شرایطی که بیش از 90 هزار سوری کشته و میلیون ها نفر آواره شدند. انفعال شورای امنیت یک رسوایی اخلاقی و استراتژیک است که تاریخ درباره آن قضاوت خواهد کرد.

رایس که قرار است در اول ژوئیه سال جاری میلادی در سمت جدید خود به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا مشغول به کار شود، وتوی روسیه و چین علیه قطعنامه های ضد سوری شورای امنیت را مورد انتقاد قرار داد و ابراز امیدواری کرد که مردم سوریه نهایتا بتوانند آینده خود را ترسیم کنند.

روسیه و چین به عنوان اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل یک بار در سال 2011 و بار دیگر در سال 2012 میلادی از حق وتوی خود برای مسدود کردن روند تصویب قطعنامه های ضد سوری این شورا استفاده کردند.

بر اساس نوشته خبرگزاری «فرانسه»، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل همچنین مدعی شد که تحریم های سخت گیرانه علیه ایران و کره شمالی موفقیت شورای امنیت سازمان ملل بوده اند که نشان دادند همکاری با روسیه امکان پذیر است.

«باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا، «سامانتا پاور» مشاور سابق کاخ سفید را به عنوان نماینده جدید این کشور در سازمان ملل معرفی کرده است و نامزدی سامانتا باید توسط مجلس سنای کنگره آمریکا تائید شود.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که کاخ سفید اخیرا مجوز تامین شورشیان و تروریست های مستقر در سوریه به تسلیحات را صادر کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها