امروز : سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - 2018 October 22
۰۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172220
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۰۹
تعداد بازدید: 9174
به گزارش«پیروان مــوعــود»، رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل روز دوشنبه (امروز) اعلام کرد که بیش از 13 میلیون نفر در سوریه همچنان به ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل روز دوشنبه (امروز) اعلام کرد که بیش از 13 میلیون نفر در سوریه همچنان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند و تقریباً نیمی از آنها در نتیجه فرار از خانه‌هایشان، خشونت‌ها و دسترسی محدود به غذا، خدمات بهداشتی و دیگر نیازهای درمانی، نیاز شدیدی به کمک‌های انسانی دارند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد، «مارک لوکاک» به شورای امنیت گفت که شمار سوری‌هایی که برای مدتها است که آواره شده‌اند از 6.3 میلیون نفر به 6.1 میلیون نفر کاهش یافته است اما «سطح آوارگی‌های جدید همچنان بالا است» به طوریکه 1.8 میلیون نفر ظاهراً بین ژانویه تا سپتامبر مجبور به ترک کشور خود شدند.

لوکاک ادامه داد، از زمان آغاز درگیری‌ها در نوامبر 2016 که به بیرون راندن تکفیری‌های داعش از شهر «الرقه» منجر شد، حملات و درگیری‌ها به آواره شدن بیش از 436 هزار نفر به 60 مکان مختلف منجر شد.

وی ادامه داد که در استان شرقی دیرالزور سوریه، درگیری‌های شدید و حملات هوایی همچنان به تلفات غیرنظامیان و زخمی شدن آنها و همچنین آواره شدنشان منجر شده است.

سازمان بین‌المللی آوارگان گزارش کرده است که 350 هزار نفر از مردم سوریه مجبور شده‌اند از ماه آگوست کشور خود را ترک کنند که 250 هزار نفر از آنها در ماه اکتبر، مجبور به فرار شده‌اند.

این مقام سازمان ملل ادامه داد که حدود 3 میلیون نفر همچنان در محاصره و مکان‌های دور از دسترس زندگی می‌کنند و سازمان ملل با چالش‌های زیادی برای رفع نیازهای انسانی این مناطق مواجه است.

آخرین اخبار
پربازدید ها