امروز : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 22
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172233
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۲۳
تعداد بازدید: 9190
 به گزارش«پیروان مــوعــود»، عزاداران شیعه روز گذشته در شهر بویزی در ایالت آیداهوی آمریکا به مناسبت ایام اربعین حسینی، دسته عزاداری ...

 به گزارش«پیروان مــوعــود»، عزاداران شیعه روز گذشته در شهر بویزی در ایالت آیداهوی آمریکا به مناسبت ایام اربعین حسینی، دسته عزاداری به راه انداختند. در این پیاده روی سالانه اربعین، عزاداران سیاه‌پوش اقدام به راه پیمایی از پارک آنا موریسون به سوی مرکز اسلامی «امام حسین (ع)» در بویزی کردند.

رسانه‌های محلی بویزی اعلام کردند این مراسم متعلق مسلمانان شیعه است و سالانه در سرتاسر دنیا برگزار می‌شود.

عادل خاتم دبیر مرکز اسلامی امام حسین (ع) در این باره خبرنگاران گفت: ما شیعیان هر ساله چهلم شهادت امام حسین (ع) را برگزار می‌کنیم. امام حسین(ع) رهبر آزاده مسلمانان است که در برابر ظلم و ستم و سرکوب و بی‌عدالتی ایستادگی کرد. ما در این راهپیمایی اعلام می‌کنیم که راه سیدالشهدا را ادامه داده و قصد داریم پیام صلح را به جهانیان برسانیم.

امام حسین (ع) نماینده تمامی ارزش‌های حیاتی اسلامی

خاتم با بیان اینکه امام حسین(ع) نماینده تمامی ارزش‌های حیاتی اسلامی برای مسلمانان محسوب می‌شود گفت: اسلام همیشه به ما فرمان می‌دهد که با دیگران مهربان باشیم، صلح طلب، یاری دهنده و احترام گذارنده باشیم و این سخن اسلام است.

وی در ادامه گفت: ما همچنین امیدواریم این راهپیمایی به فرصتی تبدیل شود تا مردم سئوالاتشان را درباره اسلام بپرسند و اگر کسی سئوالی در ذهنش داشته باشد ما با آغوش باز استقبال می‌کنیم و با ذهن باز پاسخ سئوالات را خواهیم داد.

جمعی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی پلاکاردهایی به هدف محکوم کردن تروریسم در دست داشتند.

اسد السعدی امام جماعت مرکز اسلامی نیز در این باره گفت: ما قصد داریم راه امام حسین (ع) را دنبال کنیم. ما همراه با حقیقت حرکت می‌کنیم و علیه بی‌عدالتی، و ظلم و ستم و هر بدی علیه ملت مان ایستادگی خواهیم کرد و این همان پیام امام حسین (ع) است.
آخرین اخبار
پربازدید ها