امروز : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 22
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172237
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 2726
به گزارش«پیروان مــوعــود»، در حالی که حملات ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به مردم یمن ادامه دارد، خبرها حاکی از بازداشت خانگی ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، در حالی که حملات ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به مردم یمن ادامه دارد، خبرها حاکی از بازداشت خانگی «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن در عربستان سعودی است.

یک رسانه آمریکایی از ممنوعیت‌های اعمالی عربستان سعودی علیه رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن، پسران و مقامات دولت مستعفی او خبر داده است.

آسوشیتدپرس گزارش داد: «مقامات یمنی گفتند که عربستان سعودی طی چند ماه اخیر مانع از بازگشت رئیس‌جمهور یمن، پسران و مقامات نظامی دولت او (به یمن) شده است؛ اقدامی که نشانه‌ای از این است که رهبر در تبعید چقدر در جنگی که به نام او توسط ائتلاف به رهبری سعودی انجام شده، شدیدا تضعیف شده است».

 این مقامات یمنی، دلیل این ممنوعیت را «دشمنی شدید بین عبدربه منصور هادی و امارات عربی متحده» می‌دانند؛ اماراتی که عضوی از ائتلاف سعودی است.

آسوشیتدپرس نوشت: «عربستان سعودی و امارات عربی متحده دو ستون اصلی ائتلاف هستند؛ ائتلافی که از سال 2015 کارزار حملات هوایی علیه شورشیان (در یمن) را آغاز کرد و امارات حضور نظامی شدیدی در جنوب یمن دارد البته حوثی‌ها همچنان کنترل شمال (یمن) را در اختیار دارند».

این رسانه غربی ادامه داد: «ناتوانی هادی در بازگشت به جنوب یمن، تاکیدی بر از دست رفتن اختیار و قدرت او حتی در جنوب یمن است؛ جایی که اسما تحت تسلط دولت او است».

گفته می‌شود رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن ماه آگوست حتی به فرودگاه ریاض هم رفت و درصدد بازگشت به عدن در جنوب یمن بود اما او را از فرودگاه برگرداندند.

یک منبع یمنی هم درباره رئیس‌جمهور مستعفی، پسرانش و چند وزیر دولت او گفت: «سعودی‌ها یک نوع از بازداشت خانگی علیه آنها اعمال کرده‌اند. وقتی هادی خواستار رفتن می‌شود، آنها می‌گویند که برای او بازگشت به یمن، امن نیست».

آسوشیتدپرس در پایان می‌نویسد: «تضعیف (جایگاه) هادی کاملا به موضوع افزایش قدرت امارات عربی متحده در جنوب یمن ربط دارد. اماراتی‌ها به هادی بی اعتمادند و او را به فساد متهم می‌کنند و مخالف اتحاد و ائتلاف او با حزب اصلاح که شاخه اخوان المسلمین یمن است، هستند».

آخرین اخبار
پربازدید ها