امروز : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172241
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ساعت ۲۰:۱۹
تعداد بازدید: 460
حجت الاسلام شیخ عبدالمهدی کربلایی نماینده آیت الله العظمی سیستانی و تولیت شرعی آستان مقدس حسینی ضمن بازدید از منطقه زیارتی سید الاوصیاء وابسته به این ...

حجت الاسلام شیخ عبدالمهدی کربلایی نماینده آیت الله العظمی سیستانی و تولیت شرعی آستان مقدس حسینی ضمن بازدید از منطقه زیارتی سید الاوصیاء وابسته به این آستان در کربلا گفت: خدمات و شیوه پذیرایی که در این ایام به زائران می‎شود قابل مقایسه با سایر ایام سال نیست و این مساله نشان دهنده عشق و علاقه وافر خادمان به امام حسین (علیه السلام) است که موجب می شود انسان هر آنچه که در توان دارند را در مسیر سید الشهدا (علیه السلام) هزینه کنند.

وی بر ضرورت توجه به خانواده شهدا تاکید کرد و افزود: خانواده شهدا و ایتام در زمینه‎های مختلف زندگی نظیر تربیتی احتیاج به توجه بسیار دارند.

نماینده آیت الله العظمی سیستانی تصریح کرد: بخش تصاویر شهدا، داستان‎های زندگی، شیوه تربیتی و اصولی که آنان را به این جایگاه رسانده بخشی از اقداماتی است که می‎تواند در جهت حفظ و نشر آثار و فرهنگ شهادت در عراق انجام داد.

وی با بیان اینکه عراق در آستانه آزادی کامل از لوث جریان تروریستی داعش است، بیان داشت: شهدا با جانفشانی و خون خود امنیت، فرهنگ، هویت و تمدن ما را حفظ و به مردم این کشور عزت، کرامت و قدرت اعطا کردند. اگر رشادت و ایستادگی رزمندگان نبود شاهد حضور میلیونی زائران در مراسم اربعین حسینی و افزایش سالانه آن‎ها نبودیم.

حجت الاسلام کربلایی تصریح کرد: اصول، مبانی و شیوه تربیتی که شهدا از آن پیروی می‎کردند منجر شد که خود را برای شهادت، دفاع از وطن، عقیده و مقدسات آماده کنند. بسیاری از کسانی که در این راه به مقام شهادت نائل شدند از خانواده‎های فقیر بودند ولی با این وجود در خط مقدم نبرد با تروریسم حاضر می‎شدند.

وی ادامه داد: این زیارت و سایر زیارت‎ها مدرسه تربیتی هستند که نتایج آن را در رشادت و جانفشانی رزمندگانی مشاهده کردیم که چندین سال با عزم راسخ و استوار در حال مبارزه با تروریسم هستند، مشاهده کردیم؛ ما باید این مدرسه تربیتی را حفظ کنیم.

آخرین اخبار
پربازدید ها