امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17225
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «سی ان ان»، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه در واکنش به اظهارات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «سی ان ان»، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه در واکنش به اظهارات «سعود الفیصل» وزیر خارجه عربستان گفت: پول‌ها و سلاح‌های تروریست‌های عربستانی خشونت موجود در سوریه را به بار آورده است.

الزعبی وزیر خارجه عربستان را غرق در خون مردم سوریه توصیف کرد و افزود: دیپلماسی ریاض به دلیل پیروزهای ارتش سوریه دچار نگرانی و ترس شده و این دیدگاه‌ها ملت عربستان را نمایندگی نمی‌کند و در راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه جایی نخواهد داشت.

وی همچنین در واکنش به سخنان الفیصل که سوریه را سرزمینی اشغالی توصیف کرده بود فیصل را کوچکتر از آن دانست که درباره مردم سوریه سخن بگوید و گفت: نمی‌توان بر فیصل خُرده گرفت، اگر سوریه را سرزمین اشغالی توصیف می‌کند و فلسطین را سرزمینی آزاد شده زیرا حافظه او دچار ایراد شده و رویاهای واهی اش بر سخنانش غلبه پیدا کرده‌اند.

روز گذشته وزیر خارجه عربستان در نشست خبری مشترک با «جان کری» همتای آمریکایی خود سوریه را سرزمینی اشغال شده از سوی گروه‌های نظامی حزب الله و سپاه پاسداران ایران خوانده بود و مدعی شده بود که این گروه‌ها با حمایت نامحدود مسکو دست به نسل کشی در سوریه می‌زنند.

این در حالی است که عربستان یکی از حامیان اصلی گروه‌های تروریستی موجود در سوریه است که با ارسال سلاح و پول از این گروه‌ها حمایت می‌کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار