امروز : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172289
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۶ - ساعت ۰۹:۴۹
تعداد بازدید: 418
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، "بثینه شعبان" مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه در دیدار با "چن شائو دونگ" دستیار وزیر امور ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، "بثینه شعبان" مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه در دیدار با "چن شائو دونگ" دستیار وزیر امور خارجه چین گفت آنچه «ائتلاف بین المللی مبارزه با تروریسم» نامیده می‌شود به‌دنبال مبارزه با تروریسم در سوریه نبود بلکه به‌دنبال جمع‌آوری هر نوع کمک برای گروه‌های تروریستی در سوریه بود.

شعبان که به چین سفر کرده است روز شنبه در دیدار با دستیار وزیر امور خارجه چین گفت ائتلاف آمریکا تلاش کرد بحران در سوریه را تا جایی که امکان دارد طولانی‌تر کند به این امید که به هدف واقعی خود که همان تجزیه سوریه است برسد در حالی که کشورهای دوست یعنی روسیه، چین و ایران موضع شرافتمندانه‌ای اتخاذ کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) که این خبر را منتشر کرده است همچنین اعلام کرد بثینه شعبان در این دیدار گزارش مفصلی درباره اوضاع کنونی در سوریه و منطقه به این مقام چینی ارائه کرد و با او درباره روابط سوریه و چین به گفتگو پرداخت.

شعبان به ضرورت تقویت روابط اقتصادی بین سوریه و چین اشاره کرد و با دستیار وزیر امور خارجه چین درباره مشارکت چین در عملیات بازسازی سوریه و همچنین نقش حیاتی سوریه در طرح یک کمربند یک جاده و دیدگاه شی جین پینگ رئیس جمهور چین در این زمینه به گفتگو پرداخت.

مشاور سیاسی رئیس جمهور سوریه همچنین گفت رویکرد راهبردی بشار اسد رئیس جمهور سوریه تقویت روابط با شرق و نگاه به شرق به‌عنوان جایگزینی برای تفکر استعماری غربی است که بر منطقه سیطره داشته است.

دستیار وزیر امور خارجه چین نیز پیروزی‌های سوریه را در جنگ با تروریسم تبریک گفت و افزود چین با دقت، اوضاع در سوریه را زیر نظر دارد.

وی از اوضاع جدید در سوریه که به‌نفع مردم این کشور است ابراز خرسندی کرد و گفت چین معتقد است اوضاع به‌سمت کاهش شدت درگیری‌ها و افزایش گرایش به راه‌حل سیاسی پیش می‌رود.

انتهای پیام/.*

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها