امروز : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 26
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172307
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۶ - ساعت ۰۹:۴۹
تعداد بازدید: 416
«رضا حجت شمامی»، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعــود، در خصوص طرح «ترامپ» برای سازش ...

«رضا حجت شمامی»، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعــود، در خصوص طرح «ترامپ» برای سازش فلسطین با رژیم صهیونیستی، با اشاره به اینکه فضای کنونی منطقه باعث تغییر موازنه قوا به ضرر آمریکا و رژیم صهیونیستی شده است، بیان داشت: واشنگتن به دنبال تغییر فضای کنونی است.

وی با توجه به مطرح شدن طرح ترامپ برای سازش فلسطین با رژیم صهیونیستی گفت: دولت آمریکا و شخص ترامپ بسیار علاقه‌مند است که مذاکرات صلح و آشتی سازی را در این بحبوحه فضای خاصی که در خاورمیانه پیش آمده، دوباره به جریان بیندازد.

کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر هدف واشنگتن از پیگیری طرح سازش فلسطینی­‌ها با رژیم صهیونیستی اشاره داشت: آمریکا تلاش دارد تا از این فضا که باعث تغییر موازنه قوا به ضرر آمریکا، اسرائیل و عربستان شده است، فاصله بگیرد.

وی با اشاره به رابطه بین آمریکایی­‌ها و رژیم صهیونیستی تأکید کرد: آمریکا بسیار علاقه‌مند است که صهیونیست‌ها را راضی نگه دارد. با این حال بین صهیونیست‌ها و جمهوری‌خواهان در مقایسه با دموکرات­‌ها نسبت خوبی وجود دارد.

حجت شمامی با توجه به روابط تنگاتنگ دونالد ترامپ و رژیم صهیونیستی مطرح کرد: دولت‌های آمریکا معمولاً سعی می‌کنند خود را به رژیم صهیونیستی نزدیک‌تر کنند و ترامپ بیش از دولت­های گذشته چنین تمایلی را نشان می‌دهد.

وی با تأکید بر اختلاف نظرهای دولت اوباما با رژیم صهیونیستی یادآوری کرد: اختلافاتی در دوره اوباما بین واشنگتن و صهیونیست­‌ها پیش آمد که نارضایتی‌هایی را برای اسرائیلی‌ها به وجود آورد. ترامپ اکنون می‌خواهد این موضوع را جبران کند.

کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به چالش­‌هایی که طرح سازش ترامپ برای تشکیلات خودگردان به وجود می­‌آورد، گفت: مطرح شدن مذاکرات سازش از سوی ترامپ در راستای جبران اختلافات مذکور است. این مسئله مشکلاتی برای تشکیلات خودگردان فلسطین ایجاد می‌کند.

وی با توجه به مصوبه کنگره آمریکا در رابطه با تشکیلات خودگردان فلسطین خاطرنشان کرد: کنگره در سال 2015 یک طرح را تصویب کرده است مبنی بر اینکه اگر تشکیلات خودگردان در دادگاه‌های بین‌المللی علیه اسرائیل وارد عمل شود، این سازمان را تحت فشار قرار خواهد داد.

حجت شمامی با تأکید بر تشدید فشارها بر تشکیلات خودگردان فلسطین اشاره داشت: یکی از بندهای مصوبه کنگره آمریکا بسته‌ شدن دفتر تشکیلات خودگردان در آمریکا است. واشنگتن اکنون فشارهای خود را علیه این سازمان مضاعف کرده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها