امروز : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172345
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 223
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، موج سرکوب شیعیان در نیجریه از آذر سال 94 با یورش نظامیان این کشور به حسینیۀ شهر زاریا در ایالت کادونا ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، موج سرکوب شیعیان در نیجریه از آذر سال 94 با یورش نظامیان این کشور به حسینیۀ شهر زاریا در ایالت کادونا آغاز شد. شیخ زکزاکی و همسرش در جریان این حمله دستگیر شدند و بیش از یک سال است که بدون تفهیم اتهام و محاکمه در زندان به‌‌سر می‌برند؛ در حملۀ نظامیان نیجریه به شیعیان در روزهای 12 و 14 دسامبر 2015 (21 و 23 آذر 1394) در شهر زاریا حدود 350 نفر، از جمله سه فرزند شیخ زکزاکی، به‌قتل رسیدند.

بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری این کشتار را محکوم کرده‌اند؛ سازمان عفو بین‌الملل اوایل اردیبهشت 1395 ارتش نیجریه را به کشتار شیعیان، دفن کردن آنها در گورهای جمعی و نابود کردن مستندات مرتبط با این جنایت متهم کرده بود.

این سازمان بین‌المللی همچنین تصاویری ماهواره‌ای به گزارش خود ضمیمه کرده بود که محل گورهای جمعی شیعیان در نیجریه را نشان می‎داد؛ اخیراً نیز سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد که مقام‌های نیجریه باید مطابق حکم دادگاه شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی این کشور و همسرش را فوراً از زندان آزاد کنند.

"یوسف حمزه" فعال سیاسی نیجریه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل پیروان مــوعــود درباره آخرین اخبار علامه ابراهیم زکزاکی صحبت کرد.

دولت نیجریه قصد دارد سرنوشتی مشابه آیت‌الله صدر برای علامه زکراکی بوجود آورد

وی در این مصاحبه گفت: واقعیت این است که توطئه‌ای کاملا آشکار وجود دارد که دولت نیجریه درصدد کشتن تدریجی علامه زکزاکی می‌باشد. البته برخی از کشورهای اسلامی نیز در این اقدام دست دارند و به همراه آمریکا و اسرائیل درصدد از بین بردن تدریجی علامه هستند. این در حالی است که دادگاه نیجریه دستور آزادسازی علامه زکزاکی را صادر کرده اما دولت از این اقدام ممانعت می‌کند. در واقع آنها در تلاش هستند سرنوشت آیت‌الله محمد باقر الصدر را برای علامه زکزاکی تکرار کنند. آیت‌الله محمد باقر الصدر در برابر ظلم و ستم صدام ایستادگی کرد و صدام پس از بازداشتش اقدام به از بین بردن او کرد.

کشورهای مختلفی تلاش دارند تا مانع از موج فزاینده تشیع در نیجریه شوند

یوسف حمزه در ادامه این مصاحبه گفت: آمریکا، اسرائیل و عربستان به شدت از گسترش تشیع در نیجریه ابراز نگرانی کرده‌اند. علامه زکزاکی توانست طی سال‌های فعالیت خود در نیجریه چندین میلیون نفر را در این کشور آفریقایی به تشیع هدایت کند. به همین دلیل کشورهای مختلفی تحرکات خود علیه مردم نیجریه و علامه زکزاکی آغاز کرده تا مانع از موج فزاینده تشیع در نیجریه شوند. عربستان در شهر ریاض کنفرانسی را برگزار کرد و طی آن مقامات متعددی را از نیجریه دعوت کرد و پس از این کنفرانس شاهد موج کشتار شیعیان در نیجریه بودیم. در مراسم اربعین سال گذشته شاهد کشته شدن ده‌ها نفر بوده و امسال نیز دیدیم که چندین نفر به خاک و خون کشیده شدند و متاسفانه هیچکدام از کشورهای اسلامی این کشتارها را محکوم نکردند و سازمان‌های بین‌المللی در قبال این جنایت‌ها سکوت پیشه کردند.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها