امروز : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 26
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172347
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 196
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، پایگاه اینترنتی الجزیره اعلام کرد: بدنبال به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط  ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، پایگاه اینترنتی الجزیره اعلام کرد: بدنبال به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط  آمریکا، موسسات آموزشی، اتحادیه های کشاورزی و دانشگاهی در کنار سایر تشکل‌های فلسطینی از دریافت کمک های مالی آمریکا خودداری کردند.

براساس این گزارش، پنج دانشکده حقوق در کرانه باختری مسابقات جهانی" حقوق بین‌الملل" آمریکا را تحریم کردند. قرار است این مسابقات با مشارکت 80 کشور  جهان در مارس آینده در واشنگتن برگزار شود. آمریکا برای حضور فلسطینیان دراین مسابقات 500 میلیون دلار  در نظر گرفته است.

"معتز قفیشه" مدیر دانشکده حقوق دانشگاه الخلیل گفت: در اعتراض به اقدام ترامپ در خصوص قدس، دانشگاه های فلسطینی مقرر داشتند از شرکت در مسابقات جهانی "حقوق بین الملل" آمریکا خود داری کنند.

دانشگاه های حقوق فلسطینی نامه هایی را برای شرکت کنندگان در این مسابقات  ارسال کردند و از آنها خواستند، در مسابقات حقوق بین الملل آمریکا شرکت نکنند  زیرا این کشور  با افراط گرایی خقوق بین الملل را زیر پا گذاشته و قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته است. لذا عاقلانه نیست، در مسابقه حقوق بین المللی شرکت کرد  که برگزار کننده آن ناقض حقوق بین‌الملل است.

از سوی دیگر، رئیس یک اتحادیه کشاورزی در اریحا واقع در جنوب کرانه باختری رود اردن گفت: آمریکا پنج میلیون دلار برای بهبود طرح های کشاورزی به این منطقه اختصاص داده بود که ما از پذیرش آن خود داری کردیم چرا که آمریکا علیه فلسطینیان وارد جنگ شده و قدس را به رژیم صهیونیستی بخشیده است پس منطقی نیست که ما کمک های مالی آمریکا را بپذیریم.

"مامون جاسر" بابیان اینکه در اتحادیه کشاورزی تحت مدیریتش 40 مزرعدار عضویت دارند. گفت: این اقدام ما می‌تواند الگویی باشد پرای سایر اتحادیه های فلسطینی  که از کمک های مالی آمریکا بهره مندند.

 آمریکا  از سال 1993 کمک های مالی خود را به فلسطینیان ارائه داد. بخشی از این کمک ها به موسسات و تشکلات مردم نهاد فلسطینی پرداخت می شود. براساس بیانیه وزارت دارایی تشکیلات خود گردان فلسطین، کمک های مالی آمریکا طی 5 سال گذشته کاهش یافته و به 75 میلیون دلار رسیده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها