امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17236
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «کونا»، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته (سه شنبه) در واکنش به جابجایی قدرت در قطر از پدر به ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «کونا»، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته (سه شنبه) در واکنش به جابجایی قدرت در قطر از پدر به پسر، به «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» به عنوان امیر جدید قطر تبریک گفت و برای وی آرزوی بهترین‌ها را کرد.

بر اساس این خبر، اوباما با صدور بیانیه ای تاکید کرد که «قطر یکی از شرکای مهم آمریکا است و ما منت‍ظر تقویت بیشتر همکاری هایمان در سال های آتی هستیم».

رئیس جمهور آمریکا در ادامه بیانیه خود از «شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی» نیز به دلیل رهبری و دوستی خود با آمریکا قدردانی کرد.

در بیانیه اوباما اینطور آمده است: آمریکا منتظر همکاری با شیخ تمیم در راستای تعمیق روابط بین دو کشور و ادامه شراکت نزدیک ما در مسائلی با نفع دو جانبه است.

حمد بن خلیفه آل ثانی 61 ساله بعد از 18 سال حکمرانی بر قطر از سمت خود کناره گیری و پسرش را جانشین خود کرد.

«شیخ تمیم بن حمد بن خلیفة آل ثانی»، ولیعهد جدید قطر در تاریخ 3 ژوئن 1980 در «دوحه»، پایتخت قطر به دنیا آمده که در حال حاضر وارث حکومت و حاکمیت در قطر شده است.

تمیم 33 ساله فرزند چهارم «شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی»، امیر قطر و فرزند دوم «شیخه موزه بنت ناصر المسند»، همسر سوم امیر قطر است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها