امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 21
۰۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172375
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 330
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، سال 2017 دنیا و جامعه بین المللی با بحران های زیادی روبرو شد که برخی از آن ها ترس ها و نگرانی های زیادی را ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، سال 2017 دنیا و جامعه بین المللی با بحران های زیادی روبرو شد که برخی از آن ها ترس ها و نگرانی های زیادی را ایجاد کرده و عواقب گسترده زیادی داشت.

رهبران کشورهای مهم دنیا در سخنرانی ها و پیام های خود به مناسبت سال نوی میلادی اشاره ای به این مسائل و بحران ها و چشم انداز مسائل بین المللی و داخلی در سال آینده داشته که برخی با لحن تحریک آمیز و هشدار و برخی هم با ابراز نگرانی به آن اشاره کردند.

"امانوئل ماکرون"، رئیس جمهور فرانسه در سخنرانی خود به مناسبت سال نوی میلادی بیشتر اتحادیه اروپا و لزوم اصلاحات آن را مد نظر قرار داده و گفت: اروپا باید بار دیگر جاه طلبی برای پروژه های بزرگ را پیدا کند. وی خطاب به اروپاییان گفت:  شهروندان عزیر اروپایی سال 2018 یک سال ویژه است و من به شما در این سال نیاز خواهم داشت. وی می خواهد در فرانسه هم برای انسجام بیشتر کار کند.

"آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان هم با توجه به بن بست سیاسی در کشورش بیشتر بر لزوم تشکیل هر چه زودتر دولتی پایدار در کشورش تاکید کرده و گفت: دنیا منتظر ما نخواهد ماند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز که سال آینده انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری در کشورش را در پیش رو دارد در سخنرانی سال نوی میلادی، مردم را به اتحاد قدرتمندانه تر بین نسل ها فراخواند. وی برای شهروندان خود تغییرات مهم به سمت بهبود اوضاع را آرزو کرده و از شهروندان به خاطر ایمان داشتن کامل به روسیه قدردانی نمود.

رئیس جمهور ایتالیا نیز که چندی پیش پارلمان کشورش را منحل کرده و از برگزاری انتخابات زود تر از موعد خبر داد، از رای دهندگان ایتالیایی خواست در ماه مارس برای شرکت در انتخابات پارلمانی به پای صندوق های رای بروند.

ترزا می، نخست وزیر انگلیس نیز که مذاکراتی مهم با اتحادیه اروپا برای مراحل بعدی برگزیت را در سال آینده در پیش رو دارد در سخنرانی سال نوی میلادی خود یک خروج موفق از اتحادیه اروپا و تقویت اقتصاد کشورش را وعده داد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که سال گذشته با تصمیمات عجولانه و  نسنجیده خود سال پر تنشی را برای جهانیان رقم زد در پبام سال نوی میلادی خود هم دست از لحن تحریک آمیز خود برنداشته و گفت : در شرایطی که کشور ما قوی تر و هوشمندانه تر به سرعت رشد می کند من می خواهم برای همه دوستان، حامیان، دشمنان، متنفران و حتی رسانه های خبری جعلی بسیار دروغگو سال جدید توام با شادی و سلامتی آرزو کنم.

"آنتونیو گوترش"، دبیر کل سازمان ملل نیز در پیام سال نوی میلادی خود تصویر تیره و تاری را از پایان سال جاری میلادی ترسیم کرده و  ضمن هشدار درباره گسترش درگیری‌ها و خطرهای جدید در دنیا، خواستار اتحاد بین المللی برای حل معضلات جهان شد. وی همچنین گفت: دگرگونی آّب و هوا به سرعت پیش رفته و نابرابری ها همواره گسترش می یابد و این مسئله همراه با نقض گسترده حقوق بشر همراه است.

"پاپ فرانسیس"، رهبر کاتولیک های جهان نیز در پیام سال نوی میلادی خود اعلام کرد که سال 2017 با جنگ، دروغ و بی عدالتی ها آسیب دید. وی در عین حال از اقدامات خوبی که بسیاری انسان ها روزانه انجام می دهند تشکر کرد.

"کیم جونگ اون"، رهبر کره شمالی که مناقشات درباره برنامه اتمی این کشور با آمریکا سال گذشته شرایط متشنجی را ایجاد کرده و نگرانی های زیادی را به وجود آورد در سخنرانی سال نوی میلادی خود نیز پیام تهدید آمیزی را ارسال کرده و گفت: ما باید تعداد بیشتری موشک بالستیک و اتمی تولید کنیم و پرتاب آن ها را نیز افزایش دهیم. وی ضمن ابراز خوشحالی از پرتاب ششمین و قدرتمندترین موشک کره شمالی گفت کشورش از مدتها پیش یک کشور اتمی شده است.

وی بار دیگر به آمریکا حمله ور شده  اعلام کرد که کره شمالی دیگر می تواند با هر تهدیدی مقابله کند و نگذارد ایالات متحده با آتش بازی کند.

رهبر کره شمالی با اینکه تهدید کرد انگشتش روی دکمه است تا تهدیدات واشنگتن را جواب دهد اما برای گفت‌وگوها با کره جنوبی نیز چراغ سبز نشان داده و از آمادگی برای مذاکرات با سئول خبر داد. وی تاکید کرد که دکمه شلیک موشک هسته ای همواره روی میز دفتر کارش هست.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها