امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 21
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172377
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 330
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود به نقل از «داون‌نیوز»، چین و آمریکا بر این باورند که راه رسیدن به ثبات و صلح در ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود به نقل از «داون‌نیوز»، چین و آمریکا بر این باورند که راه رسیدن به ثبات و صلح در افغانستان از پاکستان می‌گذرد و بنابر این تحکیم صلح در افغانستان از بزرگترین چالش‌هایی است که دولت پاکستان در سال 2018 میلادی با آن روبرو خواهد شد.

در ادامه این گزارش آمده است که پاکستان می‌تواند از راه‌های نظامی و سیاسی به برقراری صلح در افغانستان کمک کند اما انتظارات بیش از اندازه جامعه جهانی از پاکستان آزاردهنده است.

این روزنامه تصریح کرد: تا زمانی که سازمان‌های اطلاعاتی و ارتش پاکستان سیاست خارجی این کشور را در اختیار دولت قرار ندهند پاکستان با مشکلات بسیاری روبرو خواهد شد.

روزنامه «نیشن» نیز با انتقاد از رویکرد پاکستان در قبال افغانستان هشدار داد که رویکرد کنونی این کشور در قبال افغانستان بیش از اینکه برای مقامات کابل خطرناک باشد برای پاکستان خطرناک خواهد شد.

این روزنامه پاکستان نیز تاکید کرده است که اگر سیاست خارجی پاکستان در قبال افغانستان تغییر نکند و اسلام‌آباد به رویکرد کنونی خود ادامه دهد این کشور دچار بحران خواهد شد.

این در حالی است که مقامات آمریکایی و افغان همواره سازمان اطلاعات ارتش پاکستان را به حمایت از شبکه حقانی و مخالفان مسلح دولت افغانستان متهم می‌کنند.

 پاکستان متهم است که در مبارزه با تروریسم تفکیک قائل می‌شود و علیه گروه‌های تروریستی که افغانستان و هند را هدف قرار می‌دهند اقدامی نمی‌کند. اما مقامات پاکستانی همواره این اتهامات را تکذیب کرده‌اند.

اخیرا ژنرال «آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرده بود که افغانستان و آمریکا دیگر از پاکستان چه می‌خواهد، ما حصار مرزی در خط دیورند با افغانستان را می‌سازیم و کاری بیش از این برای مبارزه تروریسم نمی‌توانیم انجام دهیم.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها