امروز : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 22
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172379
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 287
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، سوریه، مکزیک، افغانستان و عراق از خطرناک ترین کشورهای جهان برای خبرنگاران و فعالیت‌های ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، سوریه، مکزیک، افغانستان و عراق از خطرناک ترین کشورهای جهان برای خبرنگاران و فعالیت‌های رسانه‌ای محسوب می‌شوند که افغانستان رتبه سوم را از آن خود کرده است.

بنیاد حمایت از رسانه‌های آزاد در افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سال 2017 میلادی با 21 شهید و 41 زخمی خونین‌ترین سال برای جامعه خبرنگاران در تاریخ افغانستان محسوب می‌شود.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی این بنیاد شمار خبرنگاران مجروح افغان در سال 2017 میلادی نسبت به سال 2015 میلادی حداقل ده برابر افزایش یافته است.

بنیاد حمایت از رسانه‌های آزاد تصریح کرده است که به طور میانگین در هر یک ماه سال گذشته میلادی دو کارمند رسانه کشته و دست‌کم سه نفر دیگر زخمی شده‌اند.

در این بیانیه‌ آمده است: «ماه می‌ سال گذشته ، با 9 شهید و 16 زخمی، و ماه دسامبر نیز با 7 شهید و 18 زخمی از خونین‌ترین ماهای سال 2017 میلادی برای خبرنگاران افغان بوده است».

این در حالی است که سازمان گزارشگران بدون مرز نیز در گزارشی که ماه دسامبر سال گذشته منتشر کرده بود افغانستان را سومین کشور خطرناک برای خبرنگاران در سطح جهان معرفی کرد.

سال گذشته نیز افغانستان عنوان دومین خطرناک ترین کشور جهان برای خبرنگاران را به خود اختصاص داد.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها