امروز : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 22
۲۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172384
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 255
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، «وحیدالله توحیدی» سخنگوی شرکت «برشنا» به روزنامه «اطلاعات‌روز» ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، «وحیدالله توحیدی» سخنگوی شرکت «برشنا» به روزنامه «اطلاعات‌روز» گفت برق صادراتی کشور ترکمنستان به افغانستان از شب گذشته قطع شده است.

وی در ادامه تصریح کرد کشور ترکمنستان خواستار افزایش صددرصدی قیمت برق صادراتی خود به افغانستان است، اما درخواست افزایش قیمت برق صادراتی به افغانستان پذیرفته نشده است.

توحیدی اظهار داشت: پیش از این درباره افزایش قیمت برق با ترکمنستان گفت‌وگو ‌ها ادامه داشت، اما این کشور بدون اینکه منتظر نتیجه مذاکرات شود برق صادراتی به افغانستان را قطع کرده است.

سخنگوی برشنا گفت: در حال حاضر برای جایگزینی برقی که از سوی ترکمنستان، در هرات از برق وارداتی ایران در ولایت‌های جوزجان، فاریاب و سرپل از برق وارداتی تاجیکستان و ازبیکستان استفاده شود.

وی افزود: مقامات افغان تلاش خواهند کرد تا ترکمنستان را متقاعد کند که از افزایش قیمت برق صرف نظر کند، زیرا مردم افغانستان توان پرداخت تعرفه بلند برق را ندارند.

توحیدی خاطرنشان کرد که 12 روز پیش روی افزایش 100 درصدی قیمت برق میان مقام‌های دو کشور بحث شد، اما قبل از این که گفت‌وگوها نتیجه دهد، ترکمنستان برق را قطع کرد.

این در حالی است که رهبران حکومت وحدت ملی بارها به مردم وعده داده‌اند تا مشکل برق افغانستان را به صورت اساسی حل خواهند کرد.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها