امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - 2018 September 21
۲۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172421
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 280
به گزارش«پیروان مــوعــود»، شورای عالی سیاسی «انصارالله» یمن و تشکل «احزاب اللقاء المشترک» امروز یکشنبه در ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، شورای عالی سیاسی «انصارالله» یمن و تشکل «احزاب اللقاء المشترک» امروز یکشنبه در بیانیه‎ای مشترک آماری از نتیجه حملات عربستان سعودی به مناطق غیرنظامی در کشورشان اعلام کردند.

بر اساس این بیانیه، ائتلاف سعودی بیش از 75 انبار مواد غذایی را تخریب کرده است و بیش از 247 هزار کودک به دلیل سوء تغذیه در یمن که ناشی از محاصره عربستان بر این کشور است،‌ جان باخته‌اند.

به گزارش شبکه خبری المیادین، در بیانیه آمده است که کشتارها و جنایات ائتلاف سعودی در آینده بی پاسخ نخواهد بود و مرتکبان آن مجازات خواهند شد. انصارالله و اللقاء المشترک تاکید کردند که جنایات ائتلاف سعودی با پشتیبانی آمریکا، اسرائیل و انگلیس صورت می گیرد.

تشکل احزاب اللقاء المشترک در سال 2003 و به عنوان یکی از تشکل های مخالف دولت یمن در دوره علی عبدالله صالح تاسیس شد. احزاب اللقاء المشترک در عملیات انتقال قدرت از علی عبدالله صالح به عبدربه منصور هادی نقش بسزایی ایفا کرده بود.

این تشکل شامل احزاب « حزب التجمع الیمنی للإصلاح»، «الحزب الاشتراکی الیمنی»، «حزب الحق»، «التنظیم الوحدوی الشعبی الناصری»، «حزب البعث العربی الاشتراکی القومی»، «التنظیم السبتمبری الدیمقراطی» و «اتحاد القوی الشعبیة الیمنیة» است.

آخرین اخبار
پربازدید ها