امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17244
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «القدس العربی»، روز گذشته «شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی» در اقدامی بی سابقه قدرت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «القدس العربی»، روز گذشته «شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی» در اقدامی بی سابقه قدرت را به «شیخ تمیم بن حمد» ولیعهد خود تحویل داد.

هزاران قطری در دیوان پادشاهی قطر حضور پیدا کردند تا با امیر جدید بیعت کنند و حاکمان کهن سال کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز به قدرت رسیدن شیخ تمیم را تبریک گفتند.

با توجه به اینکه حکام عرب تا پایان عمر در قدرت باقی می‌مانند شیخ حمد امیر پیشین قطر دلیل روشنی برای کناره گیری از قدرت ارائه نداده است.

به نظر می‌رسد این اقدام تحت فشار «شیخه موزه» همسر قدرتمند شیخ حمد و درخواست‌های آمریکایی‌ها صورت گرفته باشد و با توجه به اختلافات آشکار امیر جوان با «حمد بن جاسم» نخست وزیر و وزیر خارجه قطر احتمالا اولین اقدام شیخ تمیم برکناری و تبعید حمد بن جاسم خواهد بود.

در همین راستا منابع آگاه تأکید کردند که شیخ تمیم بعد از اولین سخنرانی خود دولتی جدید تشکیل خواهد داد و نخست وزیر را از قدرت برکنار خواهد کرد.

از سوی دیگر نیز مسئله انتخاب ولیعهد نیز در ابهام باقی خواهد ماند زیرا پسر بزرگ شیخ تمیم تنها 5 سال سن دارد.

با وجود اینکه کوچکترین امرای کشورهای عربی در سن 60 و 70 سالگی به قدرت می‌رسند روز گذشته امیر قطر قدرت را به پسر 33 ساله‌اش واگذار کرد.
انتهای پیام /ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها