امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 21
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172444
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۰۵
تعداد بازدید: 347
به گزارش«پیروان مــوعــود»،  «رحمت الله نبیل» روز سه شنبه در صفحه اجتماعی خود نوشت که شبکه حقانی بجز انتحار و کشتار مردم ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»،  «رحمت الله نبیل» روز سه شنبه در صفحه اجتماعی خود نوشت که شبکه حقانی بجز انتحار و کشتار مردم بی گناه دستاوردی دیگری نداشته و نخواهد داشت.


در 3 حمله انتحاری اخیر که طی 10 روز گذشته دراستان ننگرها و کابل به مرکز فرهنگی «تبیان» در منطقه نهم شهر کابل و در حمله به پلیس ضد شورش و حمله انتحاری به مراسم خاکسپاری یکی از مقامات دولتی انجام شد ، 100 نظامی و غیر نظامی کشته و بیش از 100 نفر دیگر نیز زخمی شده اند که مسئولیت همه آنها را گروه تروریستی داعش پذیرفته است.
شبکه حقانی یکی از گروه های طالبان محسوب می شود که در سال های دوران مبارزه مردم افغانستان با اشغالگران اتحاد جماهیر شوروی سابق تحت فرماندهی «جلال الدین حقانی» ایجاد شد و با ظهور طالبان و پیشرفت سریع آنها به این گروه پیوست.


این شبکه در حال حاضر یکی از بخش های مهم و تندرو گروه طالبان است که به رهبری «سراج الدین حقانی» فرزند جلال الدین حقانی فعالیت می کند و بخش بزرگ از حملات علیه نیروهای افغان و خارجی را انجام می دهد.

نبیل در واکنش به اظهارات اخیر «سید حامد گیلانی» فرزند «سید احمد گیلانی» رئیس پیشین شورای عالی صلح و رهبر حزب محاذ (جبهه) ملی افغانستان، که روز شنبه گذشته گفته بود «رهبران طالبان در افغانستان هستند»، گفت : گیلانی چندین بار یکی ازافراد بلند پایه شبکه حقانی را به نام «شیرخان» از اسلام آباد به کابل انتقال داده و زمینه ملاقات وی را با پسر حقانی به نام «انس حقانی» فراهم کرده است.

به گفته رئیس سابق اداره امنیت ملی افغانستان، اگر چه اظهارات گیلانی سابقه دارد و اداره اطلاعات نظامی پاکستان (سی آی ای) بارها این ادعاها را مطرح کرده است اما این بار خواسته است با توجه به وضعیت موجود این پیام را از زبان گیلانی به گوش جهانیان برساند.
رحمت الله نبیل تصریح کرده است که یک تعداد افراد و اشخاص دولتی در تلاش رهایی انس حقانی برادر «سراج الدین حقانی» رهبر شبکه حقانی هستند و در حال حاضر در زندان کابل بسر می برد.
اظهارات حامد گیلانی در محافل سیاسی و دولتی افغانستان با واکنش های جدی در دولت، مجلس نمایندگان و محافل سیاسی مواجه شده است.
«عبدالروف ابراهیمی» رئیس مجلس افغانستان نیز اظهارات گیلانی را خلاف منافع ملی دانسته و خواهان خودداری افراد از سخنان غیر مسئولانه شد.
«عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی نیز روز گذشته در نشست شورای وزیران گفت که جهانیان می دانند که رهبران طالبان در کجا بسر می برند و این موضوع برای همه آشکار شده است.

آخرین اخبار
پربازدید ها