امروز : یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 23
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172449
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 360
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از روزنامه آلمانی "دی‌ولت"، آلمان و ترکیه تصمیم دارند همکاری‌های خود در زمینه ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از روزنامه آلمانی "دی‌ولت"، آلمان و ترکیه تصمیم دارند همکاری‌های خود در زمینه مبارزه با ترور را تعمیق بخشند و در آینده دوباره بهتر با هم در این زمینه تبادل اطلاعات داشته باشند.

به گزارش روزنامه "دی‌ولت" آلمان، در این ارتباط درباره ازسرگیری دوباره شورای مشورتی بین آلمان ــ ترکیه تصمیم‌گیری شده است.

در همین ارتباط امروز (چهارشنبه) نمایندگان وزارت کشور آلمان و نمایندگان بلندپایه‌ای از آنکارا در برلین با هم دیدار خواهند کرد. در این نشست همچنین به مسئله مبارزه با تروریسم داعش پرداخته خواهد شد.

یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان بر ضرورت یک همکاری تنگاتنگ با ترکیه در زمینه مبارزه با تروریسم تأکید کرده و در گفت‌وگو با دی‌ولت گفت: آلمان نقطه هدف و مقصد تروریست‌های جهادی است که مسیر سفر آن‌ها از سوریه و ترکیه عبور می‌کند.

وی افزود: ترکیه به‌خصوص تا همین اواخر مکرراً قربانی حملات تروریستی شدید تروریستهای اسلامی افراطی بوده است.

بسیاری مسائل مختلف از جمله تصویب قطعنامه نسل‌کشی ارامنه از طرف پارلمان آلمان و موج پاکسازی‌ها و سرکوبگری‌های دولت ترکیه علیه مخالفان از جمله برخی اتباع آلمانی بعد از کودتای نظامی نافرجام در ترکیه ماه‌هاست که روابط بین ترکیه و آلمان را به‌شدت متشنج کرده است.

اخیراً اوضاع کمی بهبود یافته است. برخی از اتباع آلمانی از زندان‌های ترکیه آزاد شده‌اند. وزرای امور خارجه آلمان و ترکیه نیز در دیدار اخیر خود بر لزوم بهبود مناسبات بین دو کشور تأکید کردند.

انتهای پیام/*

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها