امروز : یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 23
۱۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172450
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 372
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از خبرگزاری آناتولی، آژانس آنروا امروز چهارشنبه با محکوم کردن تصمیم آمریکا برای تعلیق کمک مالی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از خبرگزاری آناتولی، آژانس آنروا امروز چهارشنبه با محکوم کردن تصمیم آمریکا برای تعلیق کمک مالی به این نهاد هشدار داده است که این اقدام بر امنیت منطقه تاثیر خواهد گذاشت.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه از تعلیق 65میلیون دلار از کمک‌های این کشور به آژانس کاریابی و امدادرسانی به آوارگان فلسطینی "آنروا" خبر داد.

این تصمیم آمریکا بعد از آن اتخاذ شد که تشکیلات خودگردان فلسطین تماس‌های خود با واشنگتن را درپی تصمیم ترامپ در به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان سفارت اسرائیل قطع کرد.

یک مسئول آمریکایی روز سه‌شنبه گفت که واشنگتن 60میلیون دلار به آژانس آنروا پرداخت می‌کند، اما مبلغ 65میلیون دلار از کمک‌های خود را به حالت تعلیق در می‌آورد تا در آینده درباره آن تصمیم بگیرد.

پیر کراهنبول کمیسر آنروا با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد: کاهش منابع مالی بر امنیت منطقه تاثیر می‌گذارد آن هم در شرایطی که خاورمیانه با خطرها و تهدیدات متعددی روبرو است، به‌خصوص رشد افراط‌گرایی.

وی هشدار داد: این اقدام آمریکا یکی از موفق‌ترین و نوآورانه‌ترین تلاش‌های انسانی در خاورمیانه را تهدید می‌کند.

این مقام ارشد سازمان ملل تصریح کرد: کاهش منابع مالی آمریکا موجب خواهد شد تا بسیاری از خدماتی که آنروا به آوارگان فلسطینی ارائه می دهد، با خطر روبرو شود. دسترسی 525هزار پسر و دختر فلسطینی به مدارس آنروا به خطر می افتد. امنیت و عزت انسانی میلیون ها آواره فلسطینی به‌خطر خواهد افتاد که نیاز فوری به کمک و مواد غذایی دارند. دسترسی آوارگان فلسطینی به بهداشت و سلامت اولیه نیز به خطر می‌افتد.

آنروا خدمات خود را به 5.3میلیون آواره فلسطینی در اراضی اشغال شده، اردن، لبنان و سوریه ارائه می کند.

وی از جامعه بین‌المللی خواست تا در مقابل این اقدام آمریکا ایستادگی کند. کل بودجه آمریکا که در سال 2017 میلادی به آنروا اختصاص داده شده است بیش از 350میلیون دلار بوده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها