امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 21
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172463
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 319
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، احمد الطیب شیخ الازهر امروز چهارشنبه طی سخنانی در نشست افتتاحیه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، احمد الطیب شیخ الازهر امروز چهارشنبه طی سخنانی در نشست افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی الازهر برای حمایت از قدس گفت: سال 2018 باید سال قدس شریف و حمایت مادی و معنوی از اهالی این شهر باشد.

وی افزود: من معتقدم که رژیم صهیونیستی از سال 1948 میلادی تاکنون نتوانسته ما را شکست دهد و ما با دستان خودمان، موجب شکست خود شدیم.

الطیب گفت: ما خواهان صلح هستیم، اما باید قدرتی در اختیار داشته باشیم که متجاوز را ترسانده و پوزه او را به خاک بمالد و در نتیجه او مجبور به تجدید نظر در محاسبات خود شود و قبل از عربده کشی و طغیان و استبداد، هزار بار فکر کند.

شیخ الازهر گفت: هر اشغالگری دیر یا زود رو به زوال است. این حقیقت جهان و سنتی الهی است.. از تاریخ بپرسید.

وی در ادامه اظهار داشت: کنفرانس امروز، با کنفرانس‌های قبلی فرق می‌کند، زیرا در برهه زمانی دشواری برگزار شده است.شمارش معکوس برای تجزیه منطقه و تعیین رژیم صهیونیستی به عنوان پلیس آن آغاز شده است.  مواضع ما دیگر مناسب با حجم نیرنگی که با آن مواجه هستیم نیست و من امیدوارم که میلیون‌ها دانش آموز عرب، با این مسأله آشنا شوند، ما در این زمینه و همچنین رسانه دچار کمبود هستیم.

شیخ الازهر با بیان "پرداختن به قدس در رسانه‌های ما ضعیف است"، گفت: من پیشنهاد می‌کنم که تصمیم ظالمانه دونالد ترامب با تفکر عربی و اسلامی جدید حول محور عربیت قدس و حرمت مقدسات اسلامی و مسیحی مقابله شود. ما باید نسبت به تعامل با مسأله قدس از لحاظ دینی دچار شرم نشویم، زیرا تمام برگه‌های رژیم صهیونیستی نیز دینی است.

الطیب گفت: من همچنین پیشنهاد می‌کنم که سال 2018 سال قدس شریف باشد که ما قدس را بشناسانیم و از اهالی قدس حمایت کنیم و کار فرهنگی و رسانه‌ای ادامه دار در حمایت از قدس انجام دهیم. من به نخبگان می‌گویم که امت اسلامی هدف قرار داده شده است.

امروز چهارشنبه اولین نشست‌های کنفرانس الازهر برای حمایت از قدس در مرکز کنفرانس‌های الازهر در شهر نصر واقع در استان قاهره برگزار شد.

در این کنفرانس نمایندگانی از 86 کشور و همچنین شخصیت‌های بلندپایه‌ عربی، اسلامی و بین‌المللی حضور دارند.

ترامپ روز چهارشنبه 15 آذر ماه در یک سخنرانی در کاخ سفید قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد و به دولتش دستور داد مقدمات کار برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کنند. این تصمیم ترامپ با محکومیت‌های جهانی مواجه شد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها