امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 21
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172465
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 297
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از سی‌ان‌ان، هرچند ترامپ در طول دوران کارزار انتخابات ریاست جمهوری از صرف ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از سی‌ان‌ان، هرچند ترامپ در طول دوران کارزار انتخابات ریاست جمهوری از صرف «هزاران میلیارد دلار و از دست دادن جان هزاران تن (از نظامیان آمریکا) انتقاد می‌کرد و رقبای خود را جنگ‌طلب می‌نامید و وعده می‌داد که هزینه‌های نظامی آمریکا در خارج را کاهش می‌دهد؛ اما طی یکسال اول ریاست جمهوری ترامپ و در مقام فرمانده نیروهای مسلح این کشور، وی لفاظی‌های خود را در زمینه سیاست عدم مداخله در خارج به کنار گذاشت و حضور نظامیان آمریکایی را در نقاط مختلف جهان افزایش داد.

وی در این مدت همچنین تمایل خود برای استفاده از قدرت نظامی برای مقابله حتی با تهدیدهای غیرمستقیم این کشور را بیان کرده است.

ترامپ طی یکسال اخیر، جنگ در افغانستان را تشدید کرده است، برای اولین بار حمله علیه اهداف دولت سوریه را آغاز کرد و عملیات نظامی آمریکا گسترش داد.

رئیس جمهوری آمریکا علیرغم اینکه پیشتر از حضور پایگاه‌ها و تأسیسات نظامی آمریکا در اقصی نقاط جهان انتقاد کرده بود، اما گستره این پایگاه‌ها را حفظ کرد.

به نوشته سی‌ان‌ان، این عملکرد در شرایطی تحقق یافت که ترامپ در دوران رقابت‌های انتخاباتی از درگیری‌های نظامی ایالات متحده در عراق، افغانستان و لیبی و همچنین پیشنهاد حمله مستقیم به دولت سوریه انتقاد می‌کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها