امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 21
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172469
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 291
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، «عطامحمد نور» والی بلخ و رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان در نشستی اعلام کرد در پی ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، «عطامحمد نور» والی بلخ و رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان در نشستی اعلام کرد در پی عدالت است و چیزی اضافه بر حق مردم از دولت این کشور نمی‌خواهد.

وی افزود: عدالت تامین کننده وحدت ملی و جامعه مرفه در افغانستان است و تا زمانی که سران دولت این کشور در پی حذف دیگران باشند عدالت در تمام جنبه‌ها تامین نخواهد شد.

به گزارش تلویزیون آریانا، وی تصریح کرد که ادامه شرایط نامناسب دولت افغانستان و عدم تامین امنیت منجر به قیام سراسری در این کشور خواهد شد.

عطامحمد نور با انتقاد از عملکرد رهبران دولت افغانستان تاکید کرد آنها با کنار زدن مجاهدین به دنبال حضور چهره‌های لائیک در این کشور هستند.

رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی خطاب به دولت افغانستان ادامه داد «وقتی دو تابعیته بودید و مشکلات فراوان داشتید، مجاهدین شما را پذیرفتند آیا حق مجاهدینی که تروریسم جهانی را شکست داده‌اند، ایجاد چنین شرایطی در افغانستان است؟».

وی گفت: پیام من این است که ما به دنبال گفت‌وگو هستیم اما اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، گوش‌های کر و چشم‌های نابینا را با تغییر روش آگاه خواهیم کرد.

عطامحمد نور اجرای توافقنامه، تدویر لویه جرگه، تعدیل قانون اساسی، توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی، ایجاد کمیسیون رهبری احزاب سیاسی، دادن سهم به احزاب سیاسی در پارلمان را از شروط اساسی در مذاکرات با ارگ ریاست جمهوری افغانستان عنوان کرد.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها