امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - 2018 September 21
۱۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172476
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۲۲:۳۱
تعداد بازدید: 241
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، «احمدسعیدی» دیپلمات سابق و کارشناس افغانستانی تصریح کرد آمریکا از گروه تروریستی داعش ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، «احمدسعیدی» دیپلمات سابق و کارشناس افغانستانی تصریح کرد آمریکا از گروه تروریستی داعش در افغانستان و سایر کشورهای منطقه حمایت می‌کند.

این کارشناس افغان به «اسپوتنیک» گفت: آمریکا از تروریسم به عنوان ابزار جنگ علیه رقبای سیاسی و نظامی خود در منطقه استفاده کرده است.

وی افزود: آمریکا بیشتر گروه‌های تروریستی را حمایت می‌کند و تنها تروریست‌هایی را هدف قرار می‌دهد که در راستای اهداف واشنگتن عمل نکنند.

سعیدی اظهار داشت: آمریکا مراکز گروه تروریستی داعش در شمال افغانستان را هدف قرار نمی‌دهد و به انتقال جنگجویان داعش از عراق و سوریه به افغانستان کمک می‌کند.

کارشناس افغانستانی تاکید کرد  آمریکا با داعش سر جنگ ندارد و نیروهای آمریکایی تنها به هدف مبارزه با طالبان به صورت مستمر در افغانستان افزایش یافته است.

دیپلمات سابق افغان خاطرنشان کرد آمریکا تلاش می‌کند تا با استفاده از گروه تروریستی داعش در شمال افغانستان کشورهای آسیای مرکزی و مرزهای روسیه را ناامن کند.

وی افزود: به همین منظور روند انتقال جنگویان داعشی از عراق و سوریه به افغانستان جریان دارد و این تروریست‌ها از طریق پاکستان به این کشور منتقل می‌شوند.

این در حالی است که بارها نمایندگان افغان، مقامات محلی و برخی از کشورهای منطقه نیز آمریکا را به حمایت از گروه تروریستی داعش در افغانستان متهم کردند.

انتهای پیام/.

 

 

 

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها