امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 21
۰۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172485
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 311
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، کنفرانس امنیتی مونیخ از امروز و به مدت سه روز تحت تدابیر شدید امنیتی و برای بررسی تحولات امنیتی جهانی و با ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، کنفرانس امنیتی مونیخ از امروز و به مدت سه روز تحت تدابیر شدید امنیتی و برای بررسی تحولات امنیتی جهانی و با حضور شخصیت های مهم بین المللی برگزار می شود.

بیش از چهار هزار نفر امسال در فاصله زمانی 16 تا 18 فوریه ( 27 تا 29 بهمن ماه) در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت خواهند کرد. در بین مهمانان این نشست سران بیش از 20 کشور دنیا، حدود 40 وزیر دفاع و امور خارجه از کشورهای مختلف و 52 مدیر شرکت های بزرگ حضور خواهند داشت. وزیر دفاع آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز از دیگر شرکت کنندگان در کنفرانس امنیتی مونیخ امسال هستند.

به نوشته روزنامه "دی ولت" آلمان، شهر مونیخ در این سه روز به یک منطقه امنیتی تبدیل خواهد شد.

 به نوشته "روزنامه پاسایر نویه پرسه"، "زیگمار گابریل"، وزیر امور خارجه آلمان به مناسبت آغاز به کار این کنفرانس امنیتی مهم در مقاله ای بزرگترین چالش برای آلمان در سال های آینده را نه در امنیت داخلی بلکه در سیاست توسعه و امنیت خارجی دانست.  به گفته گابریل یک دنیایی که در مسیر ناآرامی روزافزون قرار دارد همواره امکان حکومت کردن را برای آلمان و همبستگی را برای اروپا دشوار تر می کند.

در کنفرانس امنیتی مونیخ بیش از 500 سیاستمدار و کارشناس درباره بحران های جهانی بحث و مذاکره خواهند کرد. وزیر دفاع آلمان ظهر امروز به وقت محلی این کنفرانس را افتتاح خواهد کرد. از مسائل مهم مطرح در کنفرانس امنیتی مونیخ امسال، آینده اروپا و روابط دو سوی آتلانتیک بعد از روی کار آمدن ترامپ و بحران های خاورمیانه از جمله ایران است.

از جمله شرکت کنندگان مهم کنفرانس امنیتی مونیخ امسال نخست وزیر رژیم صهیونیستی، وزیر امور خارجه روسیه و مشاور امنیتی ترامپ است. دولت آلمان به دلیل روند کند تشکیل دولت، امسال نمایندگان کمی به این کنفرانس می فرستد. گابریل در روز شنبه دومین روز کنفرانس را افتتاح خواهد کرد.

در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در روز جمعه برای اولین بار در یک سال گذشته وزرای امور خارجه آلمان، فرانسه و روسیه و اوکراین با هم دیدار کرده تا درباره بحران اوکراین مذاکراتی را انجام دهند.

کنفرانس امنیتی مونیخ تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار می شود.

 این مسئله تنها به دلیل نگرانی درباره حملات تروریستی نیست. حدود چهار هزار پلیس ایالت بایرن علاوه بر حملات تروریستی احتمالی خود را برای مقابله با اعتراضات خیابانی و هرج و مرج حاصل از آن آماده می کنند. حدود 20 اتحادیه در آلمان برای برگزاری اعتراضات هم زمان با برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ فراخوان داده اند. همچنین ترافیک هوایی مونیخ در آستانه برگزاری این کنفرانس مهم توسط پلیس ایالت بایرن محدود می شود. ارتش آلمان هم در نظارت بر حریم هوایی با پلیس همکاری می کند.

وزارت دفاع آلمان در پاسخ به یک درخواست فراکسیون حزب چپ پارلمان آلمان اعلام کرد، ارتش آلمان هم با احتمالا 230 نیرو از آماده سازی و اجرای 54 کنفرانس امنیتی مونیخ حمایت می کند.

البته قانون اساسی آلمان استفاده از ارتش در حفظ امنیت داخلی را پیش بینی نکرده، اما استثنائاتی وجود دارد که کنفرانس امنیتی مونیخ یکی از آن ها است.

پلیس آلمان هم در تامین امنیت کنفرانس امنیتی مونیخ به ایالت بایرن کمک خواهد کرد.

حزب چپ آلمان انتقاد شدیدی به هزینه بالایی که دولت آلمان برای برگزاری این کنفرانس و تامین امنیت ان کرده است وارد می کند. حزب چپ آلمان بر این باور است که بهتر است این پول برای دیدار فعالان ضد جنگ از سراسر دنیا هزینه می شد. این مسئله بیشتر ضرورت دارد اما دولت آلمان علاقه ای به هزینه کردن پول در این راستا ندارد.

"وولفگانگ ایشینگر"، رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ هم در آستانه برگزاری این کنفرانس انتقاد شدیدی به موضع اتحادیه اروپا در قبال بحران های خاورمیانه و بخصوص سوریه وارد کرده است.  به گفته وی اتحادیه اروپا در بحران سوریه شکست خورده است.

وی تاکید کرد: اتحادیه اروپا نماینده 500 میلیون نفر است و برای بسیاری کشورها مهم ترین شریک تجاری محسوب می شود، اما این اتحادیه در عرصه سیاست خارجی و در خاورمیانه شکست خورده است. سران کشورهای اروپایی و وزرای امور خارجه این کشورها به جای اینکه با یکدیگر مذاکره کنند به طور جداگانه و هر کدام با برنامه های شخصی خود به کشورهای بحران زده سفر کرده اند. ما هیچ استراتژی خاورمیانه ای نداریم و ما توریسم بحران خاورمیانه را انجام می دهیم.

حالا باید منتظر ماند و دید که آیا این کنفرانس امنیتی پر هزینه آن هم در شرایطی که دولت آلمان هنوز در حالتی ناپایدار و معلق قرار دارد می تواند کاری از پیش ببرد و در حل بحران ها تاثیر گذار باشد، یا همچون گذشته تنها دیداری سمبولیک و نمادین است که با چند عکس یادگاری پایان می یابد

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها