امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - 2018 September 21
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172489
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 266
به گزارش منطقه‌ای پیروان مــوعــود، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان به «واشنگتن پست» گفت: آمریکا برای مهمانی به اینجا نیامده ...

به گزارش منطقه‌ای پیروان مــوعــود، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان به «واشنگتن پست» گفت: آمریکا برای مهمانی به اینجا نیامده است، و برای مبارزه با مخالفان مسلح در افغانستان نیازی به این همه پایگاه نداشتند.

وی با اشاره تلویحی به چین، روسیه و ایران تصریح کرد نیروهای آمریکایی به دلیل اینکه تمام رقبای واشنگتن در نزدیکی افغانستان هستند در این کشور حضور دارند.

کرزی همچنین تاکید کرد آمریکا مردم افغانستان را فریب می‌دهد و به منافع ملی این کشور احترام نمی‌گذارد، بنابراین ما از حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان استقبال نمی‌کنیم.

رئیس جمهور سابق افغانستان همچنین به اسپوتنیک نیز گفته بود که آمریکایی‌ها به این مسئله که برای کمک به مردم افغانستان نیامدند بلکه برای تضمین امنیت خود به افغانستان آمدند بارها اذعان کردند.

به گفته کرزی، واشنگتن افغانستان را به عنوان ابزاری برای اجرای برنامه‌های ژئوپلتیک خود در منطقه استفاده می‌کند به همین دلیل باید راهی برای عادی سازی وضعیت در افغانستان پیدا کرد.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان بر این باورند که آمریکا تلاش می‌کند تا از طریق افغانستان کشورهای آسیای مرکزی و مرزهای روسیه را ناامن کند.

انتهای پیام/.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها