امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - 2018 September 21
۱۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172493
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 273
به گزارش گروه دفاتر خارجی پیروان مــوعــود، «احمد مرعی» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعــود در دمشق درباره ...

به گزارش گروه دفاتر خارجی پیروان مــوعــود، «احمد مرعی» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعــود در دمشق درباره سرنگونی جنگنده رژیم صهیونیستی متجاوز به خاک سوریه درباره پیامدهای آن خاطر نشان کرد پیش از سخن گفتن درباره پیامدهای جنگنده رژیم صهیونیستی باید بگوییم که محور مقاومت در سوریه در طول هفت سال پیروز شد و به اعلام پیروزی نهایی بسیار نزدیک شده است، در نتیجه هدف از این همه اقدامات تنش‌آمیز رژیم صهیونیستی در برهه اخیر جلوگیری از این پیروزی بود.

نکته اساسی در این مسئله این است که رژیم صهیونیستی از مشغول بودن دولت سوریه به رویارویی با گروه‌های تروریستی در طول سالیان گذشته سوء‌استفاده کرده و در نتیجه بارها تجاوزات خود به خاک سوریه را تکرار کرده است، اما یک تصمیم راهبردی از سوی دولت سوریه گرفته شده بود که به سمت هیچ نبرد دیگری کشیده نشود که ممکن است آن را از رویارویی با این گروه‌های تروریستی که در اصل روی دیگر رژیم صهیونیستی هستند،‌ منحرف کند.

وی افزود : معتقدم این پیام به رژیم صهیونیستی رسیده است که قواعد درگیری به نقطه اساسی بازگشته است، زیرا برخی از تغییری که در معادله ایجاد شده، حرف می‌زنند، ولی من تاکید می‌کنم که معادله، تنها در رویارویی با رژیم صهیونیستی نهفته است، و امروز نبرد اساسی و واقعی برای رویارویی با این رژیم بازگشته است.

مرعی تاکید کرد : دولت سوریه و همپیمانانش این پیام را برای رژیم صهیونیستی فرستادند مبنی بر اینکه دیگر هیچ تجاوزی بدون پاسخ نخواهد ماند، این پیام باید به رژیم صهیونیستی و حامی آن ایالات متحده آمریکا برسد.

نماینده پارلمان سوریه درباره این سئوال که آیا احتمال تشدید تنش در مرحله آتی خواهیم بود، اظهار داشت هیچ کس پیامدهای احتمالی این تجاوز و پاسخ به آن را پیش بینی نمی‌کند، من اعلام می‌کنم ارتش رژیم اسرائیل همواره در راستای مخاطب قرار دادن جبهه داخلی و توجیه اقدامات تنش‌آمیز خود و آنچه ممکن است در مرحله آینده رخ دهد، حرکت می‌کند، می‌توانم بگویم که تصمیم رویارویی نه تنها در سطح سوریه بلکه در سطح تمام محور مقاومت از ایران تا سوریه و عراق تا لبنان و حتی فلسطین گرفته شده است.

وی درباره خبرهایی مبنی بر اینکه موشک‌های شلیک شده از سوی سامانه دفاعی سوریه، ساخت روسیه بوده و درباره نقش روسیه در این رویارویی به پیروان مــوعــود گفت من از نقش ایران و  اهمیت آن در تصمیم مقابله(با رژیم صهیونیستی) حرف می‌زنم، اما روسیه محاسباتش متفاوت است، روسیه همپیمان دولت سوریه است،‌ولی در حقیقت روابط  دیپلماتیکش با اسرائیل قطع نیست، در نتیجه در وهله اول این نبرد، ایران و سوریه نقش دارند و شاید روسیه هم در هماهنگی مواضع میان دو طرف(ایران و سوریه) نقش داشته باشد.

مرعی تاکید کرد سوریه دولتی است که می‌تواند به هر سلاحی که مناسب بداند،‌مجهز شود، تصمیم در سطح مجموعه منطقه‌ای گرفته شده است، مهمترین مسئله این است که این مرحله باید مرحله رویارویی باشد، زیرا طرف دیگر(رژیم صهیونیستی) خواهان تشدید تنش است و به این  اقدامات خود  ادامه می‌دهد، در نتیجه تنها  تصمیمی که ما اتخاذ کرده‌ایم، رویارویی و مقابله است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها