امروز : یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 26
۰۳:۵۳
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1725
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۹
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، محمد صادق اکبری در نشست مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها گفت: تمامی اتفاقات خوبی که بعد از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، محمد صادق اکبری در نشست مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها گفت: تمامی اتفاقات خوبی که بعد از ادغام دو سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی افتاد با همت و تلاش خانواده بزرگ این دو حوزه بدست آمده است.

وی اضافه کرد: حرف امروز ما مرور خوشایند بودن یا نبودن این ادغام نیست اما اکنون قانونی است که جملگی صفت و سخت پای آن ایستاده ایم و تا زمانی که این سمت‌ها اجازه دهند برای پیشبرد اهداف وزارت ورزش و جوانان تلاش می‌کنیم.

اکبری افزود: با تمامی مشترکاتی که موضوع جوان با ورزش دارد، از لحاظ ساختار سازمانی و ارائه طرح و برنامه ریزی این دو حوزه کاملا از هم تفکیک می شوند.

وی ادامه داد: با تمام توفیقاتی که حاصل شده، شاهد ضعف‌های ساختاری هستیم، چرا که مدیریت در حوزه جوانان با مدیریت در قسمت ورزشی بسیار متفاوت است.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه به بحث نیروی انسانی ادارات کل در حوزه جوانان پرداخت و گفت: پست‌های مربوطه در سازمان ملی جوانان به 150 پست می‌رسید اما امروزه با تشکیل ساختار جدید 556 پست در کشور ایجاد شده است که این نیروی انسانی کارآمد و خبره ای را می طلبد.

اکبری سومین بحث مربوط به حوزه جوانان را بحث اعتبارات عنوان کرد و افزود: امسال مسئله بودجه حوزه جوانان حل شده و در قانون بودجه ردیف اعتبارات ساماندهی امور جوانان تعیین شده است که به واسطه آن هم می توان حقوق کارکنان را پرداخت و هم به باقی امور جوانان رسیدگی نمود.

وی در ارتباط با بحث سازمان های مردم نهاد تصریح کرد: سمن‌ها بازوان اجرایی در امور جوانان هستند و می‌توانند با اعتبارات اندک کارهای بسیار بزرگی را انجام دهند. وظیفه شما ایجاب می‌کند که این قشر پویا و سرزنده را وارد عرصه کار و فعالیت کنید تا نتیجه و بهره آن را خود در آینده ای نزدیک شاهد باشید.

اکبری به موضوع کاروان های راهیان نور نیز اشاره کرد و گفت: راهیان نور متولی خاص خود را دارد و وظیفه ما این است که در گروه‌های مربوط به خود یعنی ورزشکاران، جوانان، نخبه ها و زوج های جوان و چند مورد دیگر فعالیت کنیم، اما این به معنای متولی بودن ما در این کار نیست.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به قانون تسهیل ازدواج جوانان اشاره و تصریح کرد: دولت موظف است صندوقی را برای تسهیلات ازدواج جوانان فراهم کند. رییس جمهور درسال 88 صندوق مهر امام رضا(ع) در مشهد را در همین ارتباط تاسیس کرد و چون این صندوق از تلفیق چندین مرکز دیگر ایجاد شده بود، متولیان بسیاری داشت.

وی افزود: نمی توان در کشور دو نهاد و صندوق را برای تسهیل ازدواج جوانان در نظر گرفت، به همین دلیل ما با صندوق مهر امام رضا (ع) همکاری کرده و تاکنون تمامی بندهای مربوط به حوزه ورزش و جوانان در امر تسهیل ازدواج را کاملا اجرایی کرده‌ایم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار