امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17250
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 139
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که مقامات رسمی آفریقای جنوبی و خانواده نلسون ماندلا، رئیس جمهور اسبق آفریقای جنوبی حال وی را وخیم ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که مقامات رسمی آفریقای جنوبی و خانواده نلسون ماندلا، رئیس جمهور اسبق آفریقای جنوبی حال وی را وخیم گزارش می‌کنند، صدها تن از شهروندان این کشور در برابر بیمارستان محل بستری شدن وی در پریتوریا تجمع کرده و برای تجلیل از وی صدها کبوتر سفید رها کردند.

شمار زیادی از شهروندان اهل آفریقای جنوبی در برابر بیمارستان حضور یافته‌اند تا با ماندلا خداحافظی کنند.

طی دو روز گذشته تاکنون اعضای خانواده و نزدیکان ماندلا به ترتیب برای عیادت از وی وارد بیمارستان می‌شوند.

جاکوب زوما رئیس جمهور آفریقای جنوبی نیز یکشنبه گذشته به عیادت ماندلا رفت و پس از آن گفت که وضع جسمانی قهرمان مبارزه با آپارتاید این کشور وخیم است.

با وخامت حال ماندلا آفریقای جنوبی برای بدترین احتمالات درباره آینده این قهرمان بزرگ آماده می‌شود.

ماندلا که در هجدهم جولای آتی وارد هشتاد و پنجمین بهار عمر خود می‌شود 27 سال از عمر خود را به دلیل مقاومت مسلحانه در زندان‌های رژیم آپارتاید سابق در آفریقای جنوبی گذرانده بود.

نلسون رولیهلاهلا ماندلا نخستین رئیس جمهور آفریقای جنوبی است که در انتخابات دموکراتیک عمومی برگزیده شد. وی پیش از ریاست جمهوری از فعالان برجستهٔ مخالف آپارتاید در آفریقای جنوبی و رهبر کنگره ملی آفریقا بود. او به خاطر دخالت در فعالیت‌های مقاومت مسلحانه، مخفی محاکمه و زندانی شد.

ماندلا در طول 27 سال زندان، که بیشتر آن را در یک سلول در جزیره روبن سپری کرد، مشهورترین چهرهٔ مبارزه علیه آپارتاید در آفریقای جنوبی شد.

ماندلا پس از آزادی از زندان در سال 1990، سیاست صلح‌طلبی را در پیش گرفت و این امر منجر به تسهیل انتقال آفریقای جنوبی به سمت دموکراسی‌ شد که نماینده تمامی اقشار مردم باشد.

ماندلا پس از دریافت جوایزی در طول چهار دهه یک چهره سرشناس است، او را در آفریقای جنوبی اغلب تحت عنوان «مادیبا» (پدر ملت) می‌شناسند، این عنوان افتخاری را بزرگان خاندان ماندلا به وی داده‌اند، این عنوان دیگر مترادف با نام نلسون ماندلاست.

بسیاری از مردم آفریقای جنوبی نیز به نشانه احترام وی را «مخولو» (پدربزرگ) صدا می‌زنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها