امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
۲۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172502
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۶ - ساعت ۲۲:۳۸
تعداد بازدید: 282
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، «ژوزف ووتل»، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه‌شب در نشستی در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، «ژوزف ووتل»، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه‌شب در نشستی در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا با محوریت ایران سخنرانی کرد.

این فرمانده آمریکایی در بخشی از این نشست درباره برنامه موشکی ایران ادعا کرد: «ایران، کماکان به توسعه توانمندی‌های پیشرفته در زمینه موشک‌های بالستیک و انتقال آنها به حوثی‌ها و حزب‌الله ادامه می‌دهد. این کار آنها را قادر خواهد کرد به شریکان و متحدان آمریکا حمله کنند».

«ووتل» در ادامه ادعاهای خود اضافه کرد: «این احتمال که ایران در سال‌های بعد از اتمام برنامه جامع اقدام مشترک، برنامه هسته‌ای خودش را احیا کند، همچنان یک خطر بالقوه است».

او در بخش دیگری از این نشست، ارتقاء کمی و کیفی موشک‌های بالستیک ایران را مایه نگرانی برای آمریکا خواند. او در پاسخ به سؤال یک قانونگذار آمریکایی گفت: «فکر می‌کنم شما به یکی از نگرانی‌های اصلی ما اشاره کردید که رشد تعداد و کیفیت موشک‌های بالستیک آنها و صدور و انتقال آن توانمندی‌ها به سایر گروه‌ها و مکان‌ها در منطقه است».

فرمانده قرارگاه مرکزی آمریکا همچنین گفت: «ایران، همچنان تهدید اصلی علیه منابع آمریکا و شراکت‌های آن در منطقه مرکزی به‌شمار می‌رود. رقابت میان ایران و عربستان برای کسب نفوذ در منطقه، چالش‌های امنیتی متعدد در سراسر منطقه را تشدید می‌کند».

انتهای پیام/*

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها